Sözcü Plus Giriş

Davutoğlu: Çözüm sürecinin durmasının tek sorumlusu silahların gölgesine saklanmaktan vazgeçmeyenlerdir (2)

Davutoğlu: Çözüm sürecinin durmasının tek sorumlusu silahların gölgesine saklanmaktan vazgeçmeyenlerdir (2)

Güncellenme: 17:17, 27/02/2016
Davutoğlu: Çözüm sürecinin durmasının tek sorumlusu silahların gölgesine saklanmaktan vazgeçmeyenlerdir (2)

"ONLAR BAHARI KANLA, NEFRETLE ÇAĞIRIYORLAR"
Başbakan Ahmeit Davutoğlu, toplu açılış törenin ardından Bingöl Valiliği`ni ziyaret etti. Ziyaretin ardından valilik önünde bekleyen vatandaşlara otobüs üzerinden konuşma yapan Davutoğlu, "Teröre karşı gürdür sesimiz. Bu milleti şiddetle terörle bastırmak, nefret tohumu ekmek isteyenlere karşı bütün Doğu ve Güneydoğu, hiçbir şekilde taviz vermedi" dedi.
Teröre karşı yoğun mücadele verildiğini anlatan Başbakan Ahmet Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Her yerde, Oramar Dağları`nda, Cizre`yi Silopi`yi, Sur`u kana çevirmek isteyenlere karşı mücadele veriyoruz. Şimdi diyorlar ki, `bahar geliyor bütün bu terörü yayacağız`. Bingöllüler, yiğit Zazalar, yiğit Kürtler, hiç korkmayın. Onlar baharı kanla ve nefretle çağırıyorlar. Biz baharı, nevruzu kardeşlikle karşılayacağız. Barışla karşılayacağız. Tebessümle, el ele karşılayacağız. Kim bu baharı bu millete zehir etmek isterse, kim bu baharı Bingöllülere, Mardinlilere, İstanbullulara, Diyarbakırlılara, Ağrılılara zehir etmek isterse, dünyayı onlara dar yapar, bu memleketin baharını gerçek bahar kılarız. Bilinsin ki kışımızda da, baharımızda da, yazımızda da, güzümüzde de, yazımızda da beraberiz. İşte bunun için geldim. İnşallah bu baharda da, başka baharlarda da barışı ve kardeşliği alacağız. Sizlerden en büyük dileğimiz, bu teröristlere, alçakça saldırılarla günümüzü karartmak isteyenlere hep beraber dönüp şunu diyelim. Biz baharı bahar, kardeşi kardeş kılacağız. Dağlarımızda, ovalarımızda akan suyu aziz kılacağız. Biz Diyarbakır`ı, Van`ı, Mardin`i, aziz Bingöl`ü her zaman muvaffak kılacağız. Geleceğimiz aydınlık olacak."
Başbakan Davutoğlu, kendisine `Doğum günü kutlu olsun` diye seslenen bir kişiye "Doğum günümü kutlayan kardeşime de teşekkür ediyorum" karşılığını verdi.
17 MİLYONLUK KAYAK MERKEZİ HİZMETE GİRDİ
Başbakan Ahmet Davutoğlu`nun toplu açılışını gerçekleştirdiği yatırımlardan biri olan ve 17 milyon liraya malolan Hesarek Kayak Merkezi de bugün hizmete girdi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç  törene, açılışı yapılan Hesarek Kayak Merkezi`nden barkovizyon bağlantısıyla katıldı.
Başbakan Davutoğlu, açılış töreninde yaptığı konuşmada, "83 milyonluk bir yatırım bugün hizmetinize giriyor, hayırlı uğurlu olsun. Birileri yıkmak için yola çıkar biz ise yapmak için yola çıkarız. Bizim meselemiz Türkiye`nin daha istikrarlı, milletimizin daha huzurlu olmasıdır" dedi.
Türkiye`ye kazandırdıkları eserlerle gurur duyduklarını belirten Davutoğlu, "Biz bu amaçla yola düştük. Türkiye parlayacak, dünyanın yükselen gücü olmaya devam edecek. Ne Türkiye`nin yürüyüşünü durdurabilirler, ne de Bingöl`ün kalkınmasını engelleyebilirler. Hesarek Kayak Merkezi hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.
Başbakan Davutoğlu`nun konuşmasının ardından aralarında Hesarek Kayak Merkezi`nin de yer aldığı toplu açılış törenine geçildi.
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, barkovizyon ile canlı bağlantı yaptığı Hesarek Kayak Merkezi`nden tesisle ilgili değerlendirmelerde bulunurken, "4 adet pisten oluşan kayak tesisimiz 17 milyon TL`ye mal oldu. Kayak merkezi tüm Bingöllü gençlere hayırlı uğurlu olsun. Bingöl`e ve bölgemizdeki şehirlere yatırımlarımız devam edecek. Bu güzel tesisten nice dünya ve olimpiyat şampiyonları çıkacağına inanıyorum" dedi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu ise, Bakan Çağatay Kılıç`a hitaben, "Geçmişte Bingöl`den çok meşhur kayakçılar çıktı. İnşallah bu tesislerle ülkemize altın madalyalar kazandıracak kayakçı gençlerimizi göreceğiz. Bu arada, siz de Samsun ile Bingöl arasında mekik dokuyacaksınız. Samsun`un gençleri kadar Bingöl`ün gençleri de sizlere emanet" dedi. Bakan Çağatay Kılıç, Bingöl`e olan desteklerinin artarak süreceğini kaydetti.
DHA