Davutoğlu’nun resmi bile ortada kaldı

AKP'nin 2.olağanüstü kongresinde sergilenen koreografik resimlerden geriye sadece Ahmet Davutoğlu'nunki sahipsiz kaldı.

Davutoğlu’nun resmi bile ortada kaldı

AKP’de dün gerçekleştirilen olağanüstü kongre ile Ahmet Davutoğlu mührünü Binali Yıldırım’a teslim etti. Yıldırım dün akşam saatlerinde AKP Genel Başkanı seçilerek Başbakanlık koltuğuna oturdu ve Ahmet Davutoğlu’nun yerine geçti.

FOTO:Zekeriya ALBAYRAK/SÖZCÜ Davutoğlu'nun afişi sahipsiz kaldı.

FOTO:Zekeriya ALBAYRAK/SÖZCÜ – Kongrenin yapıldığı Ankara Arena’dan herkes çıktıktan sonra geriye sadece, kullanmış mendil gibi buruşturulup salonun bir kenarına atılmış Davutoğlu posteri kaldı.

Kongrenin gerçekleştiği Ankara Arena spor Salonu’nda AKP Gençlik kollarının hazırladığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve  Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın fotoğraflarının yer aldığı üç boyutlu kareoğrafik gösteri büyük alkış almıştı. Ne var ki kongre tamamlanıp davetliler salonu terk ettiğinde koreografik gösteriden geriye sadece Başbakan Davutoğlu’nun resmi kaldı.

Binali Yıldırım ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resimlerinin toplantığı gözlenirken, koltuklar arasına terk edilmiş üç boyutlu Davutoğlu resmini görenler ‘düşmeye gör’ demekten kendini alamadı.

FOTO:DHA - Davutoğlu 24 Ağustos 2014'de oturduğu AKP Genel Başkanlığı koltuğuna dün veda etti.

FOTO:DHA – Davutoğlu 24 Ağustos 2014’de oturduğu AKP Genel Başkanlığı koltuğuna dün veda etti.

HOCA EFSANESİ BİR BUÇUK YIL SÜRDÜ

Ahmet Davutoğlu tıpkı dün Binali Yıldırım’ın seçildiğinde olduğu gibi görkemli bir kongre ile göreve gelmişti. 27 Ağustos 2014 tarihinde AKP’nin dümenine geçen Davutoğlu akabinde de Başbakanlık koltuğuna oturmuştu. Kısa sürede parti içerisinde “Hoca” diye anılmaya başlanan Davutoğlu için “Kiziroğlu Ahmet Hoca” isimli bir seçim şarkısı bile bestelenmişti. Ayna grubunun anonim bir türküden uyarladığı seçim şarkısı da dün son kez salonda dinletilmişti.

FOTO: DHA

FOTO: DHA

Kurultay süreciyle biten son birkaç ay içerisinde ise Davutoğlu “Başkanlık sistemi için yeterince çalışmıyor” eleştirileri altında yoğun tepkilere maruz kaldı. Kamouyona Pelikan Bildirisi ismiyle yansıyan ‘Saray uyarısı’ sonrası Davutoğlu’nun görevi bırakmasıyla son bulan sürecin düğmesine basıldı. Davutoğlu yaklaşık bir buçuk yıldır sürdürdüğü Başbakanlık ve AKP Genel Başkanlığı görevine, muhalefetin “Saray Darbesi” adını verdiği parti için operasyonla resmen veda etmek zorunda kaldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...