Sözcü Plus Giriş

Teröristin taziyesine giden DBP’liler gözaltına alındı

DBP Van İl Eşbaskanı Caziye Duman evine yapılan operasyonda gözaltına alındı.

Güncellenme: 11:45, 24/02/2016
Teröristin taziyesine giden DBP’liler gözaltına alındı

Ankara’da 29 kişinin şehit olduğu askeri servis araçlarına yönelik saldırıyı gerçekleştiren terörist Abdulbaki Sömer’in taziyesine katıldıkları gerekçesiyle dün gözaltına alınmayan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Van İl Eşbaşkanı Caziye Duman, bugün sabah saatlerinde evine yapılan operasyonla gözaltına alındı.

FOTO:DHA – İkametgahlarında bulunmayan DBP il başkanları Ökkeş Kava (solda) ve Caziye Duman (sağda) dün parti binasının balkonundan zafer işareti yapmıştı.

Ankara’da geçen çarşamba günü yapılan ve 29 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırının ardından terörist Sömer için İpekyolu İlçesi’ndeki Hacıbekir Mahallesi Esentepe Sokak’taki Esentepe Camisi’nin alt katında taziye kurulurken, bu taziyeye katılanlara yönelik başlatılan operasyonlar ise sürüyor. HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer ile birlikte taziyeye katılan 11 kişinin dün gözaltına alınmasını ardından, bugün sabah saatlerinde de DBP Van İl Eşbaşkanı Caziye Duman evine yapılan operasyonda gözaltına alındı. Caziye Duman’ın gözaltına alınması ile birlikte sayı 12’ye yükselirken, Duman’ın eşinin de gözaltına alınanlar arasında bulunduğu belirtildi. (DHA)

Yayınlanma Tarihi:10:30,