`Dedemin Fişi` filmeni Kayseri`den tepki

`Dedemin Fişi` filmeni Kayseri`den tepki

`Dedemin Fişi` filmeni Kayseri`den tepki

Zafer BARIŞ KAYSERİ, (DHA) – KAYSERİ Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Şaban Ünlü, geçtiğimiz hafta vizyona giren `Dedemin Fişi` adlı filmde, Kayseri esnafını rencide eden ve şehrin imajını zedeleyen ifadelere yer verildiğini ileri sürerek, yapımcıları kınadıklarını söyledi.
KTB Başkanı Ünlü, Kayseri ve esnafının, her zaman çalışkanlığı ve dürüstlüğü ile Türkiye`de saygın bir yer edindiğini, şehre ve esnafına yakıştırılmaya çalışılan imajı kabul etmelerinin mümkün olmadığını kaydetti. Ünlü, şunları söyledi:
"Özellikle dünyaya mal olmuş Kayseri sucuğunu kötüleyen bir algı oluşturmaya çalışılan bu filmi izleyen hemşerilerimizin haklı tepkilerini nazara alarak, filmi ve yapımcılarını esefle kınıyoruz. Bilindiği gibi Kayseri`de üretilen sucukların hepsi sağlıklı ve dana etinden üretilmektedir. Böyle bir durum karşısında sessiz kalmamız ve bu yapılan hakareti sineye çekmemiz beklenemez. Biz de Kayserililerin ve şehrimizin bu tür yakıştırmaları asla kabul etmeyeceğimizi belirterek, uzmanlarca incelenip değerlendirildikten sonra tüm yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı bildiririz. Ayrıca, siyasetçilerimizin de konuyla alakalı girişimlerde bulunmalarını bekliyoruz."
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...