Sözcü Plus Giriş

Denizli MHP’de jet atama

Bahçeli, son iki seçimde milletvekili adayı olan Cafer Birtürk'ü telefonla arayarak İl Başkanlığı görevine getirildiğini söyledi.

Güncellenme: 14:13, 20/02/2016
Denizli MHP’de jet atama

DENİZLİ’de MHP İl Başkanı Yasin Öztürk ve yönetim kurulunun genel merkez tarafından görevden alınmasının ardından Genel Başkan Devlet Bahçeli, son iki seçimde milletvekili adayı olan Cafer Birtürk’ü telefonla arayarak İl Başkanlığı görevine getirildiğini söyledi. Birtürk`ün 40 kişilik listesi de Genel Merkez tarafından kabul gördü. Birtürk, Ankara`ya görevi almaya gitti.

Foto: DHA – Bahçeli, son iki seçimde milletvekili adayı olan Cafer Birtürk’ü telefonla arayarak İl Başkanlığı görevine getirildiğini söyledi.

 

MHP`de dün Genel Merkez tarafından alınan kararla Denizli, Aksaray, Uşak ve Kilis İl Yönetimleri görevden alındı. Genel merkeze muhalif isimlerden biri olan ve olağanüstü kurultayın toplanması için Ankara Sulh Hukuk Mahkemesi`ne dava açan 16 İl Başkanı`ndan biri olan Yasin Öztürk ile 40 kişilik yönetiminin dün görevden alınmasının ardından jet hızıyla İl Başkanı ataması yapıldı.

MHP`den 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde ikinci sıradan Denizli milletvekili adayı olan Cafer Birtürk, Genel Merkez tarafından İl Başkanlığı`na atandı. Dün akşam yapılan görüşmelerin ardından Cafer Birtürk`ün oluşturduğu 40 kişilik Yönetim Kurulu listesi de Genel Merkez`e gönderildi ve onay aldı. Genel Başkan Devlet Bahçeli, telefonla Cafer Birtürk`ü arayarak İl Başkanlığı`na getirildiğini bildirdi ve görevin tevdi edilmesi için Ankara`ya çağırdı. Cafer Birtürk, bugün sabah saatlerinde Ankara`ya gitti. (DHA)

Yayınlanma Tarihi:12:58,