Sözcü Plus Giriş

Destici: Teröre karşı ortak mücadele verilmeli

Destici: Teröre karşı ortak mücadele verilmeli

Güncellenme: 15:38, 24/03/2016
Destici: Teröre karşı ortak mücadele verilmeli

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, teröre karşı ortak mücadele verilmesi gerektiğini belirtirken, "Belçika, terör örgütlerine, başta PKK'lılar olmak üzere umarım sahip çıkmaz ve yardım etmez" dedi. Destici, kürsü dokunulmazlığı hariç tüm dokunulmazlığıkların kaldırılması gerektiğini belirtirken, çocuk istismarını çirkin, ahlaksız, gayri ahlaki ve gayri İslami olarak tanımladı.
Mustafa Destici partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, teröre karşı ortak mücadele verilmesi gerektiğini vurguladı. BBP Genel Başkanı Destici, hiçbir ülkede patlama ve terör istemediklerini anlatırken, "Ama umarım artık Belçika, terör örgütlerine, başta PKK'lılar olmak üzere, sahip çıkmaz" dedi. Terör örgütüne yönelik operasyonlarda şehit olanlara Allah'tan rahmet, yaralananlar ise acil şifalar dileyen Destici, terörle mücadele kapsamında son dönemde ciddi operasyonlar yapıldığını vurguladı, şunları söyledi:
"Ama bu yetmez. Teröristlerin finans, lojistik ve dış desteklerinin kesilmesi, bölge halkının mutlaka devletin yanına çekilmesi ve PKK'nın inisiyatifinden kurtarılması lazım. Vatandaşlar bölgeyi zorunlu olarak terk ediyor. Geri dönemedikleri zaman tam da PKK'nın istediği olur. 'Biz teröristlerden temizledik' derken aslında PKK, bölgeyi devletin ve milletin yanında duran vatandaşlardan temizlemiş olur."
Destici, kürsü dokunulmazlığı hariç tüm dokunulmazlıkların kaldırılmasını, TBMM'de fezlekesi olan milletvekilleriyle ilgili yargı yolunun açılmasının şart olduğunu ifade etti. Destici, teröristlere arka çıkan, cenazelerine taziyeye giden ve onlara sözcülük yapan siyasi uzantılara dokunmak gerektiğini de kaydetti. Başkentlerinde patlayan bombaların, Avrupalılarda büyük bir tedirginlik, panik ve korku oluşturduğunu dile getiren Destici, "Bu, şunu gösteriyor. Teröre karşı ortak bir mücadele verilmeli. Biz hiçbir ülkede patlama ve terör istemeyiz. Ama umarım artık Belçika, terör örgütlerine, başta PKK'lılar olmak üzere, sahip çıkmaz. Bu, kendilerine iyi bir ders olmuştur, olacaktır diye düşünüyorum" diye konuştu.
ABD'nin PYD konusunda ikiyüzlülüğe devam ettiğini belirten Destici, "Hala 'PYD ile işbirliğine devam edeceğiz' diyorlar. Korkarız ki yarın, Amerika da bu tür patlamalarla sarsılmadan önce inşallah tedbirini alır ve terörist ve terör örgütü ayrımı yapmadan tüm terör gruplarına karşı ortak bir mücadele konsepti geliştirir" dedi.
"ÇOCUK İSTİSMARINI KINAMAK YETMEZ"
Destici, çocuk istismarı konusunu ağzına dahi almak istemediğini anlatırken, bu tür vakaları 'çirkin, ahlaksız, gayri ahlaki ve gayri İslami olarak tanımladı. Destici, "Bunu kim yaparsa yapsın, kınamak yetmez, mutlaka fiili olarak müdahale etmek gerekir. Tekerrür etmemesi için en ağır cezalar içeren kanunlar çıkartıp her türlü önlemi almalıyız. Bildiğiniz gibi biz iki kesim için idam cezasının geri getirilmesini savunuyoruz. Birincisi, asker ve polislerimizi şehit eden teröristler ve ikincisi de cinsel taciz zanlıları" diye konuştu.
Destici, 25 Mart'ın, partinin Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının 7'nci yılı oldğunu ve yarın kabri başında dua ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle anacaklarını belirtti.

 

DHA