DEV-PAR’a operasyon: 12 gözaltı

Adana’da düzenlenen terör operasyonunda gözaltına alınan aralarında Birleşik Devrimci Parti (DEV-PAR) Adana İl Başkanı ile Seyhan ilçe başkanının da bulunduğu 3'ü çocuk 12 kişi adliyeye sevk edildi.

DEV-PAR’a operasyon: 12 gözaltı

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Türkiye Kuzey Kürdistan Kurtuluş Örgütü (TKKKÖ) ile ilişkili olduğu belirtilen DEV-PAR, Devrimci Liseliler (DEV-LİS) ve Gençliğin Devrimci Güçleri (DEV-GÜÇ) adlı yapılanma içerisinde faaliyet yürüten şahısları, cumhuriyet başsavcılığının koordinesinde takibe aldı. Yapılan takip sonucunda zanlıların terör örgütü PKK lehine sokak gösterileri yaptığı, polise molotof kokteyli ve taş attıkları, Ensar Vakfı Adana Şube Başkanlığına molotof atarak saldırdıkları tespit edildi.

operasyon

İL VE İÇE BAŞKANI DA VAR
Ekipler operasyon için düğmeye bastı aralarında DEV-PAR Adana İl Başkanı Hüseyin A., Seyhan İlçe Başkanı Saim Sultan U.’nun da aralarında bulunduğu 3’ü çocuk 4’ü kadın 12 kişiyi gözaltına aldı. Parti binasında yapılan aramada çok sayıda örgütsel dokümanlar, silah ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Sağlım kontrolünden geçirilen şüpheliler adliyeye sevk edildi.

BİR OĞLU ÖLDÜ DİĞERO OĞLU SAVAŞIYOR
Bu arada gözaltına alınan şüphelilerden Sebiha A.’nın oğlu Bedrettin A.'nın Suriye’de terör örgütü YPG saflarında savaşırken hayatını kaybettiği, diğer oğlu Cemalettin A.'nın ise YPG saflarında Suriye’de savaştığı öğrenildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...