Dev yolcu gemisi 2'nci kez Bodrum'da

Dev yolcu gemisi 2'nci kez Bodrum'da

Dev yolcu gemisi 2'nci kez Bodrum'da

BODRUM'a bu sezon iknci kez gelen yolcu gemisi 'Celebrity Reflection', esnafın yüzünü güldürdü. Dev yolcu gemisi, sezon boyunca 30 bine yakın yolcu getirecek.
Malta bayraklı 319 metre boyundaki yolcu gemisi 'Celebrity Reflection', bu sabah Bodrum Gemi Yanaşma İskelesi'ne demir attı. Gemide çoğunluğu İngiliz ve Amerikan 3 bin 23 yolcuyla 1246 personel bulunduğu öğrenildi. Gemiden inen turistler, ilçe merkezinde ve sahilde yürüyüş yaptı. Bazıları iskele çıkışındaki spor parkında bulunan aletlerde egzersiz yaptı. Özellikle Bodrum Kalesi başta olmak üzere tarihi yerleri gezme imkanı bulan turistler, hatıra ı çekti. Bodrum'u gezmeye çıkan turistler, hediyelik eşya dükkanları ve restoranlarda yoğunluk oluşturdu. Yaşanan hareketlilik esnafı memnun etti. İskeleden farklı yerlere yolcu götüren taksiciler de memnuniyetlerini dile getirdi. Taksici Haşmet Değirmenci, "Şu anda sezon güzel geçiyor, memnunuz. Bu şekilde gemiler gelmeye devam ederse iyi olur" dedi.
Çok az sayıda da olsa gemiden inmeyen bazı yolcular ise güneşlendi. Bir apartmanı andıran gemideki bu anlar, ilginç görüntüler oluşturdu. Kuşadası'ndan gelen geminin akşam saatlerinde Girit'e gitmek üzere demir alarak ilçeden ayrılacağı öğrenildi.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...