Devekuşu Gusto dansıyla ilgi çekiyor

Devekuşu Gusto dansıyla ilgi çekiyor

Devekuşu Gusto dansıyla ilgi çekiyor

KOCAELİ'nin Darıca İlçesi'ndeki Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'ndaki 8 yaşındaki 'Gusto' adlı devekuşunu dans ederken görenler şaşırıyor.
İçerisinde 200 türde yaklaşık 2 binin üzerinde hayvanın barındığı Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'nda 'Gusto' adlı devekuşunun 8 yıldan bu yana bakıcılığını yapan Nurullah Siyahkoç'un 'Dans et Gosto' komutuyla bir anda bakıcısının önünde kanatlarıyla dans etmeye başlayan devekuşu, hayvanat bahçesine gelen ziyaretçilerin ilgi odağına dönüştü. Gusto'nun hayvanat bahçesinin en sevimli hayvanları arasında yer aldığını anlatan Nurullah Siyahkoç, şöyle dedi:
"Yaklaşık 8 senedir 'Gusto'ya bakıyorum. Beni gördüğü zaman verdiğim komutla müziksiz dans etmeye başlıyor. Bahçesine girdiğim anda koşup yanıma geliyor ve dans etmeye başlıyor. Bazen aynı barınakta bulunan zürafa ve zebraya ilgi gösterdiğim zaman beni kıskanıyor ve yanıma yaklaşmıyor. O zaman da kendisine yiyecek vererek tekrar sevgisini kazanıyorum ve dans et dediğim zaman tekrar dans ediyor."

 

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...