Devlet Bahçeli koltuğunu bırakıyor mu?

Geçirdiği ameliyat ile mitral kalp kapağı değiştirilen MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin koltuğunu bırakacağı iddiaları parti kulislerini hareketlendirdi.

Devlet Bahçeli koltuğunu bırakıyor mu?

ANKARA/SÖZCÜ

Muhalefetin olağanüstü tüzük kurultayı toplanması için 543 delegeden topladıkları imzaları Genel Merkez'e teslim ettiği gün ikinci kez bıçak altına yatan Devlet Bahçeli'nin kalp rahatsızlığı “liderlik” tartışmasına yol açtı.

FOTO:DHA- Bahçeli’nin rahatsızlığı MHP’deki liderlik tartışmalarını yeniden alevlendirdi.

STRESİ KALDIRAMAZ

MHP'de lider ve yönetim değişimini isteyen muhalif kanat, Bahçeli'nin sağlık durumunun bundan sonraki süreçte yaşanacak “stres” ve yoğun tempoyu taşımayacağı görüşünde. Muhalifler, “Bülent Ecevit’in konumuna düşmeden olağanüstü kurultayı toplasın ve aktif siyaseti bıraksın” görüşünü savunuyor.

19 YILDIR LİDER

19 yıldır MHP Genel Başkanlığını yürüten Devlet Bahçeli, 2004'de Ankara'da kalp ameliyatı geçirmiş ve tıkalı 4 damarı değiştirilmişti. Bahçeli'nin by-pass ameliyatından 12 yıl sonra ikinci defa kalp operasyonu geçirmesi MHP'de gündemi değiştirdi.

Muhalif kanat, “Sayın Genel Başkan'da sağlık sorunları nedeniyle 19 yıldır oturduğu koltuğu bırakmalı. İki kez kalp ameliyatı geçiren birinin aktif siyaset yapması sağlık riski doğurur. Genel Başkanlıktan emekli olup evinde dinlensin” önerisinde bulundu.

SAĞLIK DURUMU İYİ

MHP Genel Merkez yetkilileri ise, Bahçeli'nin sağlık durumunun iyi olduğunu, enfeksiyon riski nedeniyle doktorlarının ziyaretçi kabul etmediğini bildirdiler. Başkanlık Divanı üyelerine talimatlarını telefonla veren Bahçeli'nin bu hafta taburcu edileceği ve Ankara'daki evinde 10-15 gün istirahat edeceği öğrenildi. MHP'li yöneticiler, Bahçeli'nin 18 Mart 2018'de yapılacak 12 Olağan Büyük Kongreye kadar görevinin başında olacağını savunuyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...