Sözcü Plus Giriş

DGS sonuçları açıklanacak mı? Gecikmenin nedeni silgi tozu!

21 Ağustos 2016 Pazar günü gerçekleşen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) bir aylık süreçten sonra nihayet açıklanıyor.

Güncellenme: 21:19, 22/09/2016
DGS sonuçları açıklanacak mı? Gecikmenin nedeni silgi tozu!

ÖSYM tarafından 21 Ağustos 2016 Pazar günü gerçekleşen Dikey Geçiş Sınavı’nın (DGS) sonuçları 23 Eylül 2016 Cuma günü açıklanıyor. Sınava giren adayların bir aylık gecikmenin ardından sosyal medya aracılığı ile konuyu gündeme getirmelerinin ardından YÖK üyesi Abdullah Çavuşoğlu resmi Twitter hesabından açıklama yaptı.

YÖK üyesi Abdullah Çavuşoğlu, Kurban Bayramı sonrasında açıklanması beklenen ama bir türlü açıklanmayan DGS hakkında Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Sınavın üzerinden 1 ay geçmesine rağmen sonuçlarının hala açıklanmaması sosyal medyada büyük tepkiye yol açarken, Çavuşoğlu'da gecikmenin nedenini ‘Silgi tozu' olarak belirtti. Çavuşoğlu Twitter hesabı üzerinden, “Ağırlıklı olarak kitapçıklar arasına sıkışan silgi tozlarının tarayıcılar üzerindeki negatif etkilerinden dolayı geciken DGS ise insh.cumaya. DGS'deki gecikmeye sebep olan silgi tozu sorunu ile ilgili olarak basımda formanın ön tarafında daha fazla pay bırakmak için bugün karar aldık” paylaşımında bulundu.

“DGS'nin iptali söz konusu değil”

Sosyal medya üzerinde Dikey Geçiş Sınavı'nın iptal olacağı söylentilerine de açıklık getiren Abdullah Çavuşoğlu, “DGS de iptal söz konusu değil. Personel şu an dahi mesaide. İnşallah cumaya süreç tamamlanmış olacak” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:20:04,