Sözcü Plus Giriş

DGS sonuçları için saatler kaldı! DGS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu!

Dikey Geçiş Sınavı'nın sonuçlarının hala açıklanmaması sınava giren öğrenciler tarafından tepkiyle karşılandı. Açıklanması yılan hikayesine dönen DGS sonuçlarına öğrenciler ne zaman kavuşacak? ÖSYM'nin işaret ettiği tarih geldi mi? YÖK üyesi sonuç tarihini açıkladı!

10:12 -
DGS sonuçları için saatler kaldı! DGS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu!

Öğrenciler iki yıllık ön lisans eğitimlerini dört yıllık lisans eğitimine yükseltmek için 21 Ağustos tarihinde DGS’ye girdi, sonuçların normalde 15 gün içinde açıklanması beklenirken henüz bir gelişme olmaması sosyal medyada tepkilere neden oldu. ÖSYM’nin bayramdan önce Twitter’dan, DGS sonuçları bayramdan sonra duyurulacak içerikli Tweet atması öğrencileri heyecanlandırmıştı, fakat bayramdan sonraki haftanın son iki gününe girmiş olmamıza rağmen henüz sınav sonuçları hakkında bir gelişme yok. Peki DGS sonuçları ne zaman açıklanacak nasıl kontrol edilecek? DGS sonuçları ÖSYM’nin sonuç açıklama sistemi üzerinden TC kimlik numarası ve aday işlemleri şifresi girilerek kontrol edilecek.

SONUÇLAR CUMA GÜNÜ OLABİLİR


 

DGS SONUÇLARI NEDEN GECİKTİ?

15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ/PDY ile ilişkisi olması sebebiyle birçok kamu görevlisi görevden alınmıştı. Görevden alınan görevliler ve kapanan okullarla DGS sonuçlarının ilgisi olup olmadığı öğrenciler tarafından merak edilmeye başladı. DGS’nin gecikme sebebi YÖK üyesi Abdullah Çavuşoğlu tarafından şu Tweet’le açıklandı;

TWITTER’DA DGS İSYANI

Son güncelleme: 13:45 22.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more