Sözcü Plus Giriş

DGS tercihleri ne zaman başlayacak ve nasıl tercih yapılacak?

DGS tercih dönemi ile ilgili ÖSYM'den açıklama geldi. DGS tercihleri ne zaman alınacak ve nasıl yapılacak işte detaylar...

13:43 -
DGS tercihleri ne zaman başlayacak ve nasıl tercih yapılacak?

ÖSYM DGS tercih dönemi ile ilgili bir açıklama yaparak öğrenci tercihlerinin ne zaman alınacağını ilan etti. ÖSYM’nin açıklamasına göre 2016 yılı DGS tercih dönemi 30 Eylül 2016’da başlayacak ve 7 Ekim’e kadar sürecek. DGS’ye giren öğrencilerin bu tarihler içinde tercih işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Peki DGS tercihi nasıl yapılır?

DGS tercihleri ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi yani AİS üzerinden gerçekleştirilecek. Tercih dönemi başlangıcında AİS’in resmi internet sitesinde tercihlerin alınması için ilgili başlık açılacak. İşte ÖSYM’nin DGS tercihleri ile ilgili açıklamaları:

ÖSYM’DEN DGS TERCİHLERİ DUYURUSU

“2016 DGS tercih işlemleri, 30 Eylül 2016 tarihinde başlayacak, 7 Ekim 2016 tarihinde sona erecektir. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.trinternet adresinden elektronik ortamda yapacaklardır. 2016-DGS Tercih Kılavuzu ve tercih işlemleri 30 Eylül 2016 tarihinde adayların erişimine açılacaktır. Adaylara saygıyla duyurulur.”

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more