Sözcü Plus Giriş

DGS tercihleri ne zaman yapılacak? Kılavuz yayımlandı mı?

Uzun bir bekleyişin ardından 24 Eylül 2016 Cumartesi günü açıklanan DGS sonuçlarının ardından sıra şimdi de tercihlere geldi. Peki, DGS tercih işlemleri ne zaman yapılacak? Tercih kılavuzu yayımlandı mı?

10:20 -
DGS tercihleri ne zaman yapılacak? Kılavuz yayımlandı mı?

Büyük bir umutla DGS’ye giren adayların sınav sonuçları geç de olsa 24 Eylül 2016 Cumartesi günü açıklanmıştı. Fakat adayları artık bir başka zorlu bir süreç bekliyor. O da DGS tercih işlemleri… Sonuçların açıklanmasının ardından şimdi de adaylar bir an önce DGS tercih kılavuzunun yayımlanıp üniveriste tercihlerini yapmak istiyorlar.

DGS TERCİH İŞLEMLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

DGS tercih işlemleri için sabırsızlıkla bekleyen adaylar için henüz ÖSYM’den bir duyuru yapılmış değil. DGS tercih kılavuzunun bu hafta içinde yayımşanması bekleniyor.

Tercihlerin doğru olarak yapılabilmesi için önce Tablo-2'nin dikkatlice incelenmesi gerekmektedir. Bu tabloda,  ön lisans programından mezun olunacak/olunan alan bulunarak hangi alanlardaki lisans programlarının tercih edilebileceği belirlenecektir. Bunun dışındaki alanlardan yapılacak tercihler geçersiz sayılacaktır.

Tablo-1, dikey geçiş yapılabilecek lisans programlarının kodlarını, adlarını, kontenjanlarını, puan türünü, öğretim süresini ve varsa koşullarını göstermektedir.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more