Sözcü Plus Giriş

DHA muhabiri Bozarslan’a ‘en iyi haber’ ödülü

Diyarbakır'da merkezi olan Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nin (GGC) her yıl geleneksel olarak düzenlediği, 'Yılın Başarılı Gazetecileri' yarışmasında Doğan Haber Ajansı (DHA) Diyarbakır muhabiri Felat Bozarslan yılın en iyi haber ödülünü aldı. Bozarslan ödülü hakkında onlarca dava açılmasına neden olan 'tecavüze saygın tutum indirimi' haberiyle aldı.

11:52 -
DHA muhabiri Bozarslan’a ‘en iyi haber’ ödülü

GGC tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen, ‘Yılın Başarılı Gazetecileri’ yarışmasının sonuçları açıklandı. GGC’den yapılan açıklamaya göre, bu yıl 31’incisi düzenlenen yarışmada, DHA Diyarbakır Muhabiri Felat Bozarslan, ‘Tecavüze saygın tutum indirimi’ haberi ile gazete haberi dalında birincilik ödülüne layık görüldü.

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti, Jüri Özel Ödülü’nün ise, Sur İlçesi'ndeki Dört ayaklı minare yanında silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ve Diyarbakır Barosu'na verilmesini kararlaştırdı. Cemiyet, ikinci jüri özel ödülü ise, 15 Temmuz'da darbe girişiminde bulunanlara karşı canı pahasına demokrasiyi savunarak, şiddete karşı direnenlere verilmesinin kararlaştırıldığını açıkladı. GGC’den ödül alan gazeteciler 15 Ekim’de düzenlenecek tören ile ödüllerini alacak.

DHA

Son güncelleme: 12:10 29.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more