Sözcü Plus Giriş

Diyanetçi Prof’tan ‘cemaat’ uyarısı!

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi Prof Mustafa Öztürk, FETÖ’nün ardından boşluğu doldurmak isteyen cemaatler türediğini belirterek, “Menzil cemaatinin devletle ilişkilerinin senli benli olmaya çalıştığını bu konuda çok talepkar olduğunu biliyorum” dedi.

Sözcü Ankara
Güncellenme: 19:18, 13/10/2016
Diyanetçi Prof’tan ‘cemaat’ uyarısı!

TBMM Darbe Komisyonu'na bilgi veren Öztürk, devlet ile cemaatler ilişkisi konusunda uyarıcı açıklamalar yaptı ve şöyle dedi:

İLGİLİ HABERDarbe komisyonunda dinlenecek isimler belli olduDarbe komisyonunda dinlenecek isimler belli oldu

”Dini yapıların devlet tarafından denetlenmesi, faaliyet alanlarının belirlenmesi, Türkiye'de bu kadar özgürlüğün cemaatler için lüks olduğunu düşünüyorum. Bunları serbest bırakacak kadar önüne açmak riskli. Aksi halde yeniden birini bertaraf ettikten sonra, öbürünün palazlanıp gelme riskinin olduğunu düşünüyorum. Başka yapılar da o boşluğu doldurmanın hevesi içinde. Menzil cemaatinin devletle ilişkilerinin senli benli olmaya çalıştığını bu konuda çok talepkar olduğunu biliyorum. Nurculuğun diğer kolları da hevesli. Diyanet'in de bu konularda sorumluluğu var ve işlevini yerine getiremediğini düşünüyorum”

İLGİLİ HABERDarbe komisyonunda liste tartışmasıDarbe komisyonunda liste tartışması

Yayınlanma Tarihi:19:13,