Sözcü Plus Giriş

Diyarbakır saldırısını PKK’nın kolu TAK üstlendi

Diyarbakır Valiliğinin Bağlar ilçesindeki saldırıya ilişkin telsiz kayıtlarını yayınlamasının ardından, hain saldırıyı terör örgütü PKK'nın kolu TAK'ın üstlendiği öğrenildi.

13:16 -
Diyarbakır saldırısını PKK’nın kolu TAK üstlendi

Merkez Bağlar ilçesinde 4 Kasım'da içerisinde Terörle Mücadele, Çevik Kuvvet ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüklerinin bulunduğu Emniyet Müdürlüğü ek binasına bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısını terör örgütü PKK'nın kolu olan TAK üstlendi. Diyarbakır Valiliği, saldırının terör örgütü PKK tarafından yapıldığını duyurmuş, ancak uluslararası bir haber ajansı saldırıyı IŞİD’in üstlendiğini ileri sürmüştü. Valilik ikinci bir açıklama yaparak, saldırının “Kemal” kod adlı Kemal Hunres adlı terörist tarafından 3 ton patlayıcı kullanılarak yapıldığını ve bunun da teröristlerin 3 ayrı telsiz konuşmasından tespit edildiğini yinelemiş ve o konuşmaları yayınlamıştı. Saldırıda 2'si polis, 9'u sivil 11 kişi şehit olmuş, 100'ün üzerinde kişi de yaralanmıştı. Diyarbakır saldırısını TAK’ın üstlendiğini, terör örgütü PKK’ya yakınlığıyla bilinen ANF ajansı duyurdu.

İHA

İLGİLİ HABERTAK nedir? Diyarbakır saldırısını bu kez TAK üstlendi!TAK nedir? Diyarbakır saldırısını bu kez TAK üstlendi!

Son güncelleme: 16:25 06.11.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more