Sözcü Plus Giriş

Diyarbakır Sur`da bina çöktü: 3 asker şehit

Diyarbakır Sur`da bina çöktü: 3 asker şehit

Güncellenme: 17:19, 19/02/2016
Diyarbakır Sur`da bina çöktü: 3 asker şehit

DİYARBAKIR,(DHA) – DİYARBAKIR`ın Sur İlçesi`nde PKK`lı teröristlerin tuzakladığı bombayı patlatması sonucu çöken binada, enkaz altında kalan 3 asker şehit oldu, 4 asker yaralandı.
Diyarbakır`ın 6 mahallesinde sokağa çıkma yasağı süren merkez Sur İlçesi`nde bugün PKK`lı teröristler Hasırlı Mahallesi`nde bir binadya tuzakladıkları bombayı patlattı. Patlama sonucu bina çöktü. Enkaz altında 7 asker kalırken, bölgeye jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Ekiplerin yaptığı arama kurtarma çalışmalarında, enkaz altında kalan 3 asker şehit oldu, 4 asker de yaralı olarak çıkarılarak Diyarbakır Asker Hastanesi`nde tedavi altına alındı.
Genelkurmay Başkanlığı`ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, "9 Şubat 2016 Cuma günü Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında içinde 7 kahraman silah arkadaşımızın bulunduğu bir bina çökmüştür. Çöken binadan 4 kahraman silah arkadaşımız hafif yaralı olarak kurtarılmış, 3 kahraman silah arkadaşımız ise tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi. 
DHA