Doç.Dr. Kocasakal: Bize sahte din dayatıyorlar

İstanbul Barosu eski Başkanı, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Doç.Dr. Ümit Kocasakal, İslam'ı en iyi yaşayan, yaşatan ve namusunu şerefini kurtaran Türkler olduğunu belirterek, "O yüzden bize sahte bir din dayatıyorlar" dedi.

Doç.Dr. Kocasakal: Bize sahte din dayatıyorlar

Atatürkçü Düşünce Derneği Zonguldak Şubesi tarafından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, ‘Kuşatma Altındaki Cumhuriyetimiz’ konulu konferans düzenlendi.

İstanbul Barosu eski Başkanı, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Ümit Kocasakal, Türkiye'de bütün kavramların içinin boşaltıldığını söyledi. Türkiye'nin sağ ve sol kavramlara sıkıştırılamayacak buna da gerek olmayan milli bir idolojisinin bulunduğunu belirten Doç.Dr. Kocaksakal, şöyle dedi:

“Sadece Türkiye'nin değil bütün mazlum milletlerin idoolojisi o. Solu da ikiye ayırıyorum. İki türlü sol vardır. Birincisi, hormonlu sol. Genetiği değiştirilmiş sol. Amerika'nın Ortadoğu'ya özgürlük getirdiğine inanan veya inandırmaya çalışan, Atatürk'le, Cumhuriyetle, Bayrakla, vatanla, mücadele etmeyi, didişmeyi solculuk sayan, etnikçiliği ve mezhepçiliği solculuk diye yutturmaya çalışan hormonlu sol. Bir de organik sol var. Ona hiçbir lafım yok.”

İLGİLİ HABERKocasakal Genel Başkan adayı mı?Kocasakal Genel Başkan adayı mı?

BİZE SAHTE BİR DİN DAYATIYORLAR

Kocasakal, Türkiye'deki muhafazakar konusuna da değinerek, şunları söyledi:
“Türkiye muhafazalaşıyorsa, dindarlaşıyorsa 20 yıl öncesine kadar bu kadar olmayan bu kadar pislik, bu kadar çocuk tacizi, ırza geçme, rezillik, o televizyon programları nasıl oluyor. Bumudur muhafazakarlık. İddia ediyorum ben bunlardan daha muhafazakarım. Çünkü bunlar muhafazakar değil. Bunlar muhafaza-i-kar. Arada bir ‘ i' var. Hiçbir haçlı seferi , islama ve Müslümanlığa bunların verdiği zararı verememiştir. Çünkü bunların ki islam değil.. İslamı dünyada en iyi anlayan, yaşayan ve yaşatan Türklerdir. Türkler islamiyeti kabul etmeden evvelde Türktü. Bu da şimdi tamamlayıcısı. İslamı en iyi yaşayan ve yaşatan ve namusunu şerefini kurtaran Türkler’dir. O yüzden bize sahte bir din dayatıyorlar. Kavramlar ne kadar fark ediyor” DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...