Sözcü Plus Giriş

Doğa dostu fişeğe rağbet

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde av bayii işleten Ersin Öner, bulgur atan fişeğin, doğaya ve hayvanlara zarar vermemesi sebebiyle ilginin fazla olduğunu söyledi.

09:49 -
Doğa dostu fişeğe rağbet

Çiftçi ve avcıların bulgur atan fişeğe rağbet gösterdiğini söyleyen Öner, “Bu fişeğimiz saçma yerine bulgur atıyor. Bu fişeğin özelliği, kimseye zarar vermemesi, üstüne hayvanlar için yem sağlıyor olması. Özellikle doğaya ve hayvanlara zarar vermek istemeyen çiftçilerimiz, bulgur atan fişeği alıyor. Talep oldukça güzel. Bu fişeğin bir özelliği de hayvanları beslemesidir” dedi.

TÜFEĞE ZARAR VERMİYOR

Kullanım amaçlarından bahseden Öner, “Kutumuzda 25 tane bulgur atan fişek var. 12 kalibre ve tüm tüfeklere uygun bir fişek bu. Aynı zamanda tüfeğe de zarar vermiyor. Bu fişek domuzları tarladan kaçırmak için de kullanılıyor. Yüksek ses çıkartıyor. Kız istemeye giderken ve kızı aldıktan sonra da bu fişeği kullanıyorlar. Kimseye zarar da vermiyor. Ramazan Ayı'nda bu üründen çok sattık. İftar saatinde top yerine bu fişeklerden atıldı. Kullanan avcı kardeşlerimiz çok memnun” ifadelerini kullandı. İHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more