Dolandırıcıların korkulu rüyası süper nine

İzmir'in Karabağlar İlçesi'nde 68 yaşındaki Ş.Y., polisle işbirliği yaparak 1 ay içerisinde kendisini telefonla arayıp dolandırmak isteyen 3 kişiyi yakalattı.

Dolandırıcıların korkulu rüyası süper nine

İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, 29 Temmuz’da Ş.Y. adlı kadının kendisini polis olarak tanıtan bir kişi tarafından dolandırılmak istendiği yönündeki ihbarı üzerine harekete geçti. Ş.Y. ile işbirliği yapan Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, İ.E.’yi yakaladı. Olaydan kısa bir süre sonra 15 Temmuz tarihinde ise kendisini komiser olarak tanıtan D.D., telefonla Ş.Y.’yi arayıp kimlik bilgilerini istedi. Durumdan şüphelenen Ş.Y. polisi aradı. Polisin yaptığı araştırma sonucunda D.D. yakalandı.

YAŞLI KADIN 3’ÜNCÜ KEZ ARANDI

23 Temmuz tarihinde ise M.M.Ü. (29), telefonda kendisini komiser olarak tanıtarak Ş.Y.’ye kimlik bilgilerinin kuyumcu soygununa karıştığını söyledi. Ş.Y., böyle bir olayın gerçekleşmediğini ifade ederken, M.M.Ü, “Evinize 2 polis gelecek ve evinizde bulunan altınları ve parayı alarak inceleme yaptıktan sonra geri iade edecek” dedi. Yine dolandırılacağını anlayan Ş.Y. durumu polise bildirdi. Bunun üzerine polis Ş.Y.’den kendisini arayanları eve çağırmasını istedi. Evin çevresinde bekleyen polis, M.M.Ü.’yü suçüstü yakalandı.

Her üç şüpheli de tutuklanarak cezaevine gönderildi. DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...