Sözcü Plus Giriş

Gelinlik giymek için damada gerek yok! Çocukluk hayali gerçek oldu…

Bu düğünde damat yok ama gelin çok mutlu... Çünkü Adana'da yaşayan genç kızın, çocukluktan beri hayalini kurduğu şeyi gerçekleştirmek için ailesi, sevenleri ve hatta belediye başkanı bir araya geldi. Damadın olmadığı bu düğünde mutluluğun en saf hali yaşandı.

00:08 -
Gelinlik giymek için damada gerek yok! Çocukluk hayali gerçek oldu…

Down sendromlu genç kız Yeşim Menendiz için öyle bir organizasyon yapıldı ki… Bir düğün töreninde olabilecek her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünen ailesi, kızlarının çocukluk hayali için müthiş bir gece düzenledi. İlk dansını babasıyla yapan Yeşim, unutamayacağı bir gece yaşadı.

adana-2

Down sendromlu Yeşim Menendiz için ailesi çok istediği gelinlik giyme hayalini gerçekleştirmesi amacıyla düğün organize etti. Damadın olmadığı düğüne, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve çok sayıda davetli katıldı. Şehir turunun ardından düğünün yapıldığı otele gelen Menendiz’e babası Mehmet Menendiz eşlik etti. Davul zurna eşliğinde salona giren genç kız, ilk dansını babası ile yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü, dansın ardından gelin ve ailesinin yanına gelerek temennilerini sundu. Düğüne katılıp, hassasiyetlerini gösteren davetlileri tebrik eden Sözlü, down sendromlu geline altın ve tablet hediye etti. Hediye takdiminin ardından Başkan Sözlü, gelinle dans etti.

adana-4

DÜĞÜN PASTASINI AİLESİYLE BİRLİKTE KESTİ

Düğünün ilerleyen saatlerinde gelinliği çıkartıp, bindallısını giyen Menendiz’in eline kına yakıldı. Mutluluğu gözlerinden okunan ve zaman zaman sevinç gözyaşları döken down sendromlu genç kız, babası Mehmet ve annesi Özgül Menendiz ile ablası Yeliz Güvenç ile birlikte düğün pastasını kesti.

adana-3

Kızlarının hayaline kavuşmasından dolayı büyük sevinç yaşadıklarını belirten baba Menendiz, “Küçüklüğündan bu yana çok özlem duyuyordu. İlla ‘Düğünüm olsun’ diyordu. Ablası da gelin gittiğinde ‘Abla benimki de olsun’ dedi ve ablasıyla birlikte bugünü gerçekleştirdiler” diye konuştu.
Ablası olarak manevi görevini yerine getirdiğini ifade eden Yeliz Güvenç ise, “Yeşim’in mutluluğu bizim için her şeyden önemli” dedi.

adana-5

DHA

Son güncelleme: 09:02 22.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more