Sözcü Plus Giriş

Düğün organizasyonu yaptığını söyleyerek marketçileri dolandırıyordu

Düğün organizasyonu yaptığını söyleyerek marketçileri dolandırıyordu

Güncellenme: 14:06, 28/02/2016
Düğün organizasyonu yaptığını söyleyerek marketçileri dolandırıyordu

Hüseyin TÜCCAR BURSA, (DHA) – BURSA’da düğün organizasyonu yaptığı söyleyerek, toplu alışveriş yaptıktan sonra para ödemeden kaçan 34 yaşındaki Cengiz A., kimliği güvenlik kameraları tarafından tespit edildikten sonra yakalandı.
Merkez Yıldırım İlçesi’nde bulunan bir markete gelen Cengiz A., işyeri sahibine düğün organizasyonu yaptığını söyledikten sonra, sigara, alkol, çerez ve gıda maddeleri aldı. Doldurduğu poşetleri çırak ile araca taşıyan ve alışverişe devam eden Cengiz A., son aldıklarıyla birlikte kasada hesap çıkarılırken, "Arabadan para alıp geleyim" diyerek dışarı çıktı. Ancak Cengiz A., bindiği aracıyla hızla oradan uzaklaştı. Dolandırıldığını anlayan market sahibi durumu polise bildirdi. 
Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından güvenlik kameralarında yapılan incelemede şüphelinin daha önceden de aynı suçlardan sabıkası bulunan Cengiz A. olduğu belirlendi. Ekipler yaptıkları araştırmada Cengiz A.’yı Uluyol Caddesi üzerinde yakalayıp gözaltına aldı. Yapılan incelemede Cengiz A.’nın şehir merkezi ve ilçelerinde aynı yöntem ile 11 ayrı dolandırıcılık olayına karıştığı belirlendi.
Cengiz A. polisteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.
DHA