Sözcü Plus Giriş

Dünyanın en uzun adamı acile böyle götürüldü

2 m 51 cm'lik boyu, 27,5 cm'lik elleri ve 36,5 cm'lik ayakları ile adını Guinness Rekorlar Kitabı'na yazdıran Sultan Kösen, hastaneye kaldırıldı. Boyu nedeniyle sedyeye sığamayan Kösen'in hastaneye götürülmesi sırasında bu görüntüler ortaya çıktı.

16:15 -
Dünyanın en uzun adamı acile böyle götürüldü

Hipofiz hormonunun fazla salgılanması sonucu, boyun ve organların normalden fazla büyümesi olarak bilinen ‘hipofiz adenomuna bağlı akromegali’ tanısı alan ve ‘Dünyanın en uzun boylu adamı’ unvanına sahip olan Sultan Kösen, sağ ayağındaki bir sorun nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Ancak Kösen’in acile götürülmesi çok kolay olmadı.

sultan-kosen-2

Dünyanın en uzun adamı olan Sultan Kösen, birkaç sene önce hastalığı ile ilgili ABD’de tedavi görmüştü. Boyunun ve organlarının normalden fazla uzamasına yol açan hastalığı ile ilgili ameliyat olan Kösen’in daha fazla uzamaması için yapılan müdahale başarılı olmuştu.

sultan-kosen-3

Sultan Kösen bu kez de sağ ayağındaki bir sorun nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Boyuna uygun bir sedyenin olmaması Kösen’i acil bölümüne götürmelerinde güçlük yaşamalarına neden oldu. Ayağından röntgen çekilen Kösem'in hastanedeki tedavisi devam ediyor.

DHA

Son güncelleme: 16:56 20.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more