Düzce Üniversitesi, akademisyenler bildirisini kınadı

Düzce Üniversitesi, akademisyenler bildirisini kınadı

Düzce Üniversitesi, akademisyenler bildirisini kınadı

Tezcan SOLMAZ DÜZCE, (DHA) – DÜZCE Üniversitesi Senatosu, `Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi` öncülüğünde hazırlanan, `Bu Suça Ortak Olmayacağız` başlıklı bildiriyi kınadı.
Dün toplanan Düzce Üniversitesi Senatosu tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada, bir grup akademisyenin hazırladığı bildirinin ülkenin bölünmez bütünlüğüne, devletin görev ve sorumluluklarına karşı yapılmış bir saldırı olarak kabul edildiği ve nefretle kınandığı belirtildi. Açıklamada,  şöyle denildi:
"Akademik özgürlükten; barış adına devlete suç isnat edip katliam yaptığını densizce ifade eden örtülü bir terörperestliği değil, devlet, millet ve insanlık yararına sunulacak her türlü fikri, bilgiyi, buluşu gerçekleştirecek bilimsel özgürlüğü anlıyoruz. Milletinin fertlerini şer güçlerin her türlü tehlikelerinden korumak, vatanının güvenliğini sağlamak ilkesiyle hareket eden Türkiye Cumhuriyeti devleti, emperyalizmin maşası olmuş terör örgütüne karşı asker ve polisiyle cansiperane mücadele etmektedir. Bu üstün duyarlılığa rağmen vatandaşlarımız ise çoluk çocuklarıyla terör örgütünce açılan çukur ve hendeklerden dolayı evlerine, çarşılarına, pazarlarına giremez durumdadır ve cani örgütün kurşunlarıyla, bombalarıyla maalesef canlarını vermektedir. Bu ihaneti, bu vahşeti görmeyerek sipariş edilmiş barış bildirilerine imza atmak aymazlıktır, izansızlıktır, vicdansızlıktır."
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...