Sözcü Plus Giriş

Ege sallanıyor: İşte Türkiye’de gerçekleşen son depremler

Pamukkkale'de yaşanan deprem vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı. Bir süredir sık sık depremler yaşanan Ege'de yaşanan bu deprem paniğe neden oldu. Depremin büyüklüğü Kandilli Rasathanesi'ne göre 4.0 olarak ölçüldü. Son depremler hangileri?

14:46 -
Ege sallanıyor: İşte Türkiye’de gerçekleşen son depremler

Türkiye’de yaşanan son depremler neler? Denizli’de kaç büyüklüğünde deprem oldu? Kandilli rasathanesi deprem ölçümleri ve ayrıntılar… Denizli'de dün saat 21.11'de merkez üssü Pamukkale İlçesi olan 4.0 büyüklüğünde meydana geldi. Ardından saat 03.43 ile 10.00 arasında en büyüğü 2.7, en küçüğü 1.2 büyüklüğünde 4 sarsıntı daha oldu. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi'nin tespitine göre, bugün de saat 12:10'da 4.0 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildi. Türkiye’de yaşanan son depremleri aşağıdaki Kandilli Rasathanesi son depremler bağlantısına tıklayarak öğrenebilirsiniz.

TÜRKİYEDE YAŞANAN SON DEPREMLER (GÜNCEL)

Denizli kent merkezinde de hissedilen depremin, yerin 6.83 kilometre derinliğinde oluştuğu belirlendi. Ege Bölgesi'nde daha önce de Akhisar, İzmir'in Menderes ilçesi ve son olarak Datça açıklarında deprem meydana gelmişti.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more