Eğlence alemine “organize” molası

3 gece kulübüne "eş zamanlı" baskın düzenleyen Organize Polisi, aranan çok sayıda aranan ve şüpheli kişiyi gözaltına aldı.

Eğlence alemine “organize” molası

Şenol GEZER/İSTANBUL

İstanbul Polisi’nin Beşiktaş, Şişli, Sarıyer ve Beyoğlu’nda “dokunulmaz” diye adlandırılan sosyetik eğlence mekânlarına yönelik baskınlarına bir yenisi daha eklendi. Taksim ve Gayrettepe’deki 3 gece kulübüne “eş zamanlı” baskın düzenleyen Organize Polisi, 481 kişinin kimlik bilgilerini taradı, çok sayıda aranan ve şüpheli kişi gözaltına alındı.

Vatandaşların güvenliğini arttırmaya yönelik baskınların 4’üncüsü önceki gün, saat 01.00’da gerçekleşti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne (İEM) bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin koordine ettiği baskın dalgasına Asayiş Şube Müdürlüğü (İAP), Mali Polis (İMP), Kaçakçılık Mücadele Polisi (İKP) Narkotik Polis (İNP) ve ilçe ekipleri de destek verdi.

FOTO:SÖZCÜ- Operasyonlarda bazı şahıslar gözaltına alındı.

Şaşkın bakışlar arasında eğlence mekânlarına giren ekipler, Genel Bilgi Taraması (GBT), uyuşturucu taraması, ruhsat, sigara içme, bandrol ve otomobil kontrolü yaptı. Çok sayıda kadın polisin de yer aldığı uygulama, eğlenen vatandaşlar tarafından destek gördü. İşletmelerin önündeki lüks araçları da tepeden tırnağa arayan dedektifler, suç unsuru sayılacak aletlere el koydu. Saat 04.00’da son bulan ve işletme sahiplerince memnuniyetle karşılanan denetimde 421 kişinin GBT kontrolü yapıldı, aranan ve şüpheli görülen 7 kişi gözaltına alındı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...