Emniyet’ten flaş kararlar! Emekliler ve terfiler belli oldu

Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu ve Merkez Değerlendirme Kurulu kararları ile 112 emniyet müdürü, 79 emniyet amiri emekliliğe sevk edilirken, 487 emniyet müdürü ile 292 emniyet amiri, 486 başkomiser, komiser ve komiser yardımcısı bir üst rütbeye terfi etti.

Emniyet’ten flaş kararlar! Emekliler ve terfiler belli oldu

Emniyet Genel Müdürlüğü, terfileri uygun görülen ve emekliye sevk edilmesi kararlaştırılan Emniyet Teşkilatı personelini belirledi. Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu (YDK) ve Merkez Değerlendirme Kurulu (MDK) kararları ile gerçekleşen terfi ve emekli işlemlerine ilişkin yapılan açıklamaya göre, 25 Birinci Sınıf Emniyet Müdürü, 1 İkinci Sınıf Emniyet Müdürü, 63 Üçüncü Sınıf Emniyet Müdürü, 23 Dördüncü Sınıf Emniyet Müdürü ve 79 Emniyet Amiri emekliye sevk edildi.

YDK kararına göre, 212 Üçüncü Sınıf Emniyet Müdürü İkinci Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine, 275 Dördüncü Sınıf Emniyet Müdürü Üçüncü Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine, 292 Emniyet Amiri Dördüncü Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi etti.

Öte yandan, Merkez Değerlendirme Kurulu'nun kararına göre, 116 Başkomiser Emniyet Amirliği rütbesine, 94 Komiser Başkomiserlik rütbesine, 276 Komiser Yardımcısı Komiserlik rütbesine terfi etti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...