Emine Erdoğan: ‘FETÖ, 15 Temmuz’da Türkiye’yi felakete sürükledi’

Afyonkarahisar'ın Şuhut İlçesi'nde yapımı tamamlanan Emine Erdoğan İlim ve Kültür Merkezi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından açıldı. Emine Erdoğan kendi adını taşıyan İlim ve Kültür Merkezi'nde yaptığı konuşmasında, FETÖ'nün 15 Temmuz'da Türkiye'yi felakete sürüklediğini söyledi

Emine Erdoğan: ‘FETÖ, 15 Temmuz’da Türkiye’yi felakete sürükledi’

Emine Erdoğan burada yaptığı konuşmasında merkezi yaptıran işadamları Kazım Özer ve Eyüp Akdağ’a teşekkür etti. Merkezde yetişecek gençlerin kendisi için hayat boyunca onur vesilesi olacağını ifade eden Emine Erdoğan, merkezde eğitim alacak öğrencilere seslenerek, “Kendilerine şimdiden teşekkür ediyorum. Onların ışığı, benim ismimi de aydınlatacaktır. Allah bu çabaya bizleri layık kılsın” dedi. Kız çocuklarının okullaşma oranının son 14 yılda yüzde 91’den yüzde 99’a yükseltildiğini vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu:

“İlim öğrenmek, kadın-erkek her Müslüman’a farzdır’ buyuran bir peygamberin ümmetiyiz. Ne mutlu ki, bu çağrının muhatapları olarak genç kızlarımızı dünyevi ve uhrevi bir geleceğe hazırlıyoruz. İnanıyorum ki onlar, burada edindikleri bilgi ve tecrübe ile hem kendi hayatlarına, hem de toplumun dini hayatına önemli katkılar sağlayacak. Toplumu irşad etme noktasında sorumluluk alacaklar. Kız çocuklarının eğitimi, son derece önemli bir konu. Himayemizde gerçekleşen ‘Haydi Kızlar Okula’ kampanyası çerçevesinde 350 bin kız çocuğumuz okulla tanıştı.”

“FETÖ, DİNİ DUYGULARI SÖNMÜRDÜ”

Konuşmasında FETÖ/PDY’ye de yer veren Erdoğan, FETÖ’nün dini duyguları sömürdüğünü söyledi. Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yıllardır ülkemizdeki samimi insanların dini duygularını sömürerek, kendi kirli amaçlarını zorla hakim kılmaya çalışan din tüccarlarının, 15 Temmuz’da ülkemizi nasıl bir felakete sürüklediklerini hepimiz gördük. Doğru ve gerçek dini bilgiye, samimi inanca sahip insanlar, tankları masum insanların üzerine sürer miydi hiç? Amacı gerçekten insanlığa hizmet olan bir grup, insanlığı katleden böyle bir eyleme kalkışabilir miydi? İşte tam da bu nedenle doğru dini bilgi ile donatılmış insanlara ihtiyacımız var.” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...