Sözcü Plus Giriş

Emniyet`e 18 patlayıcı madde arama görev köpeği daha

Emniyet`e 18 patlayıcı madde arama görev köpeği daha

Güncellenme: 12:50, 28/02/2016
Emniyet`e 18 patlayıcı madde arama görev köpeği daha

ANKARA, (DHA) – EMNİYET Genel Müdürü Celalettin Lekesiz`in katılımıyla 2016 yılı 1`inci Dönem Patlayıcı Madde Arama Köpeği İdarecisi 18 polis memuruna sertifika töreni gerçekleştirildi.Emniyet Genel Müdürlüğünce, Gölbaşı Köpek Eğitim Merkezi Şube Müdürlüğü`nde 14 haftalık kursu başarıyla tamamlayan Görev Köpeği İdarecisi 18 polis memuruna düzenlenen törenle sertifikaları verildi.
`TÜRK POLİS TEŞKİLATI HUZUR VE GÜVENLİĞİN HER ALANDA TAKİPÇİSİ`
Gölbaşı Köpek Eğitim Merkezi Şube Müdürlüğü`nde 26 Şubat Cuma günü yapılan törene Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları ve Uyuşturucu ile Mücadele Daire Başkanlığı personeli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunmasının ardından Köpek Eğitim Merkezi tanıtım filmi izlendi. EGM`nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre; Emniyet Genel Müdürü Lekesiz, törende yaptığı konuşmada, "Emniyet Teşkilatımız 171 yıllık birikim, deneyim ve donanımı ile ülkemizin, milletimizin medeniyet yürüyüşünde ihtiyacı olan huzur ve güven ortamına yaptığı katkıyla halkımızın haklı güven ve takdirine mazhar olmuştur" dedi.
Huzur ve güvenliğin her alanda takipçisi olan Türk Polis Teşkilatının, görevlerinde yardımcı olan teknolojik alt yapının yanında canlı unsurlardan olan köpeklerden de faydalandığını söyleyen Lekesiz, "Köpek Eğitim Merkezinin, Jandarma Teşkilatı, Hava Kuvvetleri, AFAD gibi pek çok kurumumuza eğitim programları düzenlemesinin yanı sıra, birçok ülkenin de suç ve suçluyla mücadele eden birimlerine destek sağlamak suretiyle, sadece teşkilatımızın değil aynı zamanda ülkemizin de kendi alanında gurur kaynağı olmuştur" diye konuştu.
Lekesiz, son zamanlarda yürütülen terörle mücadele çalışmalarında patlayıcıyla yapılan saldırılar ve tuzaklamalar şeklinde yeni bir eylem dokusuyla karşı karşıya kalındığına vurgu yaparak, bu durumun patlayıcı arama köpeklerinin daha aktif kullanılmasının önem kazanmasına neden olduğunu ifade etti. Lekesiz konuşmasını, "Mezun olan kursiyerler görevlerini ne kadar özen ve disiplin ile yürütürlerse polisimizin, askerimizin, korucularımızın şehit olması ve sivil insanlarımızın hayatını kaybetmesi gibi elim olaylar da o oranda azalacaktır. Bugün mezun edeceğimiz bu takımlar başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya olmak üzere insanımızın huzur ve güven ikliminin daha da güçlenmesine hizmet etmek için hemen görevlerinin başına gidecekler. Eğitim programının başarıyla bitirilmesine vesile olan idarecileri ve eğitimcileri kutluyorum" diyerek sonlandırdı.
DHA