Enes Kanter’in babasına büyük şok!

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yakınlığıyla bilinen ve kariyerini NBA'de sürdüren Enes Kanter'in babası Prof. Dr. Mehmet Kanter görevinden ihraç edildi. Mehmet Kanter, hakkında açılan soruşturmanın ardından oğlundan utanç duyduğunu ve evlatlıktan reddettiğini açıklamıştı.

Enes Kanter’in babasına büyük şok!

Yayımlanan yeni kararnameyle, “terör örgütlerine veya MGK'ca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen” 10 bin 131 personel ihraç edildi. Görevden ihraç edilenler arasında ünlü basketbol oyuncusu Enes Kanter’in babası Prof. Dr. Mehmet Kanter de bulunuyor.  Mehmet Kanter, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı görevini yürütmekteydi.

Diğer yandan Aynı kararname ile  Mehmet Altan ve Eser Karakaş İstanbul Üniversitesindeki görevlerinden atıldı.

BÖYLE BİR ÇOCUĞUM OLMASINDAN UTANÇ DUYUYORUM

eneskantermestup880Medeniyet Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Mehmet Kanter 4 Ağustos’ta görevinden açığa alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştı. Açığa alınmasının ardından FETÖ’cü oğlu Enes Kanter’i evlatlıktan reddediğini açıklayan Mehmet Kanter, “Başta Cumhurbaşkanımız ve Türk halkından böyle bir çocuğum olduğu için utanç duyarak özür diliyorum” demişti. Ancak Mehmet Kanter 675 sayılı KHK ile birlikte  görevindin ihraç edildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...