Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’a New York’ta nahoş tablo sürprizi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyeti, New York'ta kalacağı otelde, otel yetkilileri kapıda karşıladı. Karşılama töreninde iki ilginç detay yer aldı. Birincisi otelin duvarındaki siyah-beyaz yarı çıplak manken pozu diğeri ise otelin Türk müdürü...

Sozcu.com.tr
11:45 -

Birleşmiş Milletler'in 71. Genel Kurul görüşmelerine katılmak için beraberindeki heyetle birlikte dün akşam saatlerinde New York’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı JFK Havalimanı'nda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM Nezdinde Türkiye'nin Daimi Temsilcisi Halit Çevik, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, New York Başkonsolosu Ertan Yalçın ve diğer yetkililer karşıladı. Daha sonra New York’ta ikamet edeceği The Peninsula Hotel’e geçen Erdoğan’ı otelin dışında Türk vatandaşları, içinde ise otel yetkilileri karşıladı.

FOTO:DHA - Otelin Türk müdürü Alpan Keskin, Erdoğan'ı o tablonun önünde karşıladı...

FOTO:DHA – Otelin Türk müdürü Alpan Keskin, Erdoğan’ı o tablonun önünde karşıladı…

TABLO SÜRPRİZİ

The Peninsula Hotel'inin girişindeki ‘karşılama töreninde’ nahoş bir ‘tablo sürprizi’ de yaşandı. Erdoğan başkanlığındaki heyetin kullandığı otelin girişindeki ‘yarı çıplak’ tablo dikkat çekti. Otelin karşılama heyeti, Türk heyetini bu tablonun önünde karşılayarak ‘hoş geldiniz’ dedi.  Erdoğan başta olmak üzere Türk heyeti, yarıçıplak tablonun önünde otel yetkilileri ile tokalaşarak odalarına geçti. Bu anlar ise orada bulunan haber kameramanları tarafından görüntülendi.

otem-tabloÜNLÜ MODEL LİNDA EVANGELİSTA’YA AİT

The Peninsula Hotel’in lobisinde sergilenen bu fotoğraf, ABD’nin en önemli fotoğrafçıları arasında gösterilen Steven Meisel’ın 1989 yılında çektiği ünlü bir kare. Vogue Paris’e de kapak olan fotoğraftaki kadın ise dönemin top modellerinden Linda Evangelista.

alpanOTEL MÜDÜRÜ DE TÜRK

Öte yandan Erdoğan’ı otel girişinde karşılayan otel yetkililerinden birisinin Türk olduğu ortaya çıktı. Heyeti Türkçe ‘hoş geldiniz’ diye karşılayan Alpan Keskin’in otelde 2008 yılından beri ‘bina müdürü’ olarak görev yaptığı öğrenildi.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ÜST DÜZEYDE
Birleşmiş Milletler 71. Genel Kurul Çalışmaları’na katılmak için New York’ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otel çevresinde olağanüstü güvenlik önlemleri alındığı dikkat çekti. Geçtiğimiz yıllardaki uygulamaların aksine, Erdoğan ve beraberindeki heyetin kaldığı otelin bulunduğu sokak, resmi ve yetkili araçlar dışında trafiğe kapatıldı. Başka bir yeni uygulama olarak da Erdoğan’ın kaldığı otelin kapısına bir x ray cihaz yerleştirildi ve otele giriş yapan herkes didik didik arandı. Amerikan Gizli Servisi, aramalarda zaman zaman K9 köpekleri de kullandı.
Son güncelleme: 11:47 20.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more