Erdoğan’dan ‘AKP’de FETÖ’cü’ açıklaması!

Ak Saray'da yapılan 29 Ekim resepsiyonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada önemli açıklamalarda bulunarak AKP'de FETÖ'cü olduğu iddialarına da çok ilginç yanıt verdi

Erdoğan’dan ‘AKP’de FETÖ’cü’ açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet'in ilanının 93'üncü yıldönümü dolayısıyla Cumhuriyet Respsiyonu'na ev sahipliği yaptı.  Gerçekleştirilen resepsiyonda gazetecilerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, idam tartışmaları hakkında, “Bu işin uzatılması doğru olmaz. Benim şehitlerimin hesabını Avrupa Birliği mi verecek” açıklamasında bulundu. AKP’de FETÖ’cü olduğu iddialarına da yanıt veren Erdoğan, “Varsa ortaya çıkarırız’ diye Başbakan var” derken, ‘Yalnız kaldım’ açıklamasıyla ilgili “Dersanelerin kapatılmasına inanmayanlar vardı” dedi.

İLGİLİ HABERCumhurbaşkanı Erdoğan Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı açılışında konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı açılışında konuştu

“ADI CUMHURBAŞKANLIĞI OLUR, BAŞBAKANLIK OLUR FARK ETMEZ”

Erdoğan, başkanlık sistemi hakkında gerçekleştirilen tartışmalar ve yeni Anayasa için yapılması planlanan referandum hakkında ise şu açıklamalarda bulundu:
“Milletlim bu adımın arkasında duracaktır. Bahçeli'nin devlet adamlığı yaklaşımını olumlu görüyorum. Adı Cumhurbaşkanlığı olur, Başkanlık olur fark etmez. Görüşmeler ülkemizin geleceği için hayırlı. Buradaki olumlu adımlar milletimizi sevindirecektir. Siyasi partilerin oturup konuşalım demesi olumlu.”

“BÖYLE BİR ŞEY SÖZ KONUSU DEĞİL”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şii milis gücü Haşdi Şabi’nin, Irak’ın Musul kentine bağlı Türkmen kenti Telafer’e doğru hareket ettiğine ilişkin, “Konuyla ilgili olarak da ben yetkili arkadaşlarımla da görüştüm. Bizim içeriden aldığımız şu an bilgilerin bunu doğrulamadığını görüyoruz. Şu anda böyle bir şey söz konusu değil. Haşdi Şabi’nin şu anda Musul’un 80 kilometre kadar güneyinde olduğuna dair bilgiler geldi ama o bilgilerden sonra biraz daha şartlar değişmiş olabilir ya daha onlar püskürtülmüş olabilir veya ilerlemiş olsalar bile onu ancak belki şimdi alabilirim ama ciddi bir mesafe alacaklarını zannetmiyorum.” dedi.

İLGİLİ HABERCumhurbaşkanı Erdoğan, 3 kanunu onayladıCumhurbaşkanı Erdoğan, 3 kanunu onayladı

“BU BİZİM İÇİN HASSAS BİR KONU”

Erdoğan yaptığı açıklamada, “Telafer meselesi, bizim için hassas bir konu. Telafer’de bir defa biz bu işe kesinlikle sıcak bakmayız. Sincar’da kesinlikle sıcak bakmayız. Bunu zaten bütün yetkililere çok açık net söyledim. Dedim ki Telafer tamamen Türkmen ili, ilçesi. Bunun yarısı Şia yarısı Sünni. Biz tabii değerlendirmeyi Şia, Sünni üzerinden değil aslında gönlümüzün arzusu bunu tamamen Müslüman olarak bakıyoruz. Fakat Haşdi Şabi burada eğer böyle bir terör estirirse kesinlikle buna olan cevabımız bizim farklı olur” dedi.

“BENİ RENCİDE ETTİ”

Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına da tepki göstererek, ‘Cumhurbaşkanı’na nasıl beyefendi tatilde dersiniz? Akıl babaları yanlış bilgi vermiş. Bu tartışma beni rencide etti” ifadelerini kullandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...