Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’dan vatandaşlara ‘istihbarat’ çağrısı

Kayseri'deki hain saldırının ardından Trabzon’da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşlara “Nerede kim var, kimi biliyorsunuz hemen güvenlik teşkilatlarımıza bunu bildirin” diye seslendi.

null
Güncellenme: 12:03, 18/12/2016
Erdoğan’dan vatandaşlara ‘istihbarat’ çağrısı

Kayseri'deki saldırıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bu bir arada oluş aynı zamanda bir cevap teşkil edecek ama şunu tüm kalbimle inanarak ve bilerek söylüyorum; bu millet, çıktığı bu yolda yek vücuttur.
Hep söylüyorum ya; bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Onlar ister canlı bomba olsunlar, ister şu tür bomba olsunlar, bu tür bomba olsunlar.
Bunlar istedikleri kadar şu veya bu şekilde bomba olsunlar, onlar bitecekler. Bu millet asla… Tarih boyunca bu millet, hilal, haçlı zihniyetiyle nasıl mücadele ettiyse bizler bu dar mevzide bunları rahatlıkla
Allah’ın izniyle halledeceğiz. Bütün mesele yeter ki siz aranıza bunları sızdırmayın” dedi.

FOTO:İHA - Trabzon'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, halka " Bunu birlikte yapacağız. Bunda hiç endişeniz olmasın” diye 'terör için istihbarat' çağrısı yaptı,

FOTO:İHA – Trabzon’da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, halka ” Bunu birlikte yapacağız. Bundan hiç endişeniz olmasın” diye ‘terör için istihbarat’ çağrısı yaptı.

 

“İHBAR EDİN”

Erdoğan vatandaşlara “Nerede kim var, kimi biliyorsunuz hemen güvenlik teşkilatlarımıza bunu bildirin” diye de teröristleri ihbar etme çağrısında bulundu. Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü “Her mahallede muhtarlarımıza, köydeki muhtarımıza söylüyorum; kim senin mahallene, köyüne taşındı? Bunu senden daha iyi kimse bilir mi? Bilmez. Dolayısıyla bunu ne yapacaksınız, hemen güvenlik teşkilatımıza bildireceksiniz ve bunları toplayıp alacağız. Bunu birlikte yapacağız. Bunda hiç endişeniz olmasın”

İlginizi ÇekebilirKayseri ve Beşiktaş saldırılarında ortak noktaKayseri ve Beşiktaş saldırılarında ortak nokta
Yayınlanma Tarihi:10:12,