Sözcü Plus Giriş

Erkan Tan “hükümeti savunacağım diye” kendinden geçti!

Yandaş spiker Erkan Tan önce 'saçmaladı' sonra da heyecandan hedef şaşırdı...

Güncellenme: 13:37, 18/02/2016
Erkan Tan “hükümeti savunacağım diye” kendinden geçti!

AKP’nin yayın organı A Haber televizyonunda sabah haberlerini sunan spiker Erkan Tan, Ankara’daki hain saldırı sonrası hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren tweetlere “tepki göstereceğim” diye adeta kendinden geçti.

Mahir Bağış isimli bir vatandaşın saldırıdaki istihbarat zafiyetine yönelik hükümeti eleştiren tweetine tepki gösteren Erkan Tan, önce vatandaşın ismini yanlış telaffuz etti sonra da,  o kadar heyecanlanmış olacak ki, terörist tanımı yaparken “Teröristi suçlamıyorsunuz, bomba patlatanı suçlamıyorsunuz, canlı bombayı suçlamıyorsun” diye “aynı hainlik işini” farklı isimlerle andı…

YANLIŞ ADAMIN YÜZÜNE TÜKÜRDÜ

Erkan Tan  “Yahu hükümeti nasıl suçlayabilirsiniz? Teröristi suçlamıyorsunuz, bomba patlatanı suçlamıyorsunuz, canlı bombayı suçlamıyorsun.  Hükümeti, reis-i cumhur’u suçluyorsun öyle mi? Öyle mi? Sizin gibi düşünenler… Allahım ben bunları sana havale ediyorum. Mahir Bağlı…. Ama bu dünyada onlara bir şey yapmak istiyorum ve onların suratına tükürüyorum. Sabah sabah duaların yanına beddua koymak istemediğim için…  Tuh sana be! Yuh sana…” dedi. Suratına tükürdüğü vatandaşın soy ismini yanlış telaffuz ettiğini sonradan anlayan Tan, daha sonra “Mahir Bağış, Mahir Bağış…” diye de kendini düzeltmek zorunda kaldı.

Yayınlanma Tarihi:13:20,