Erzurum Valisi, Dünya Curling Şampiyonası`nın iptal edilmesine tepki gösterdi

Erzurum Valisi, Dünya Curling Şampiyonası`nın iptal edilmesine tepki gösterdi

Erzurum Valisi, Dünya Curling Şampiyonası`nın iptal edilmesine tepki gösterdi

Hümeyra PARDELİ ERZURUM, (DHA)- ERZURUM`da yapılması planlanan 2016 Dünya Gençler Curling Şampiyonası`nın terör nedeniyle Dünya Curling Federasyonu (WCF) tarafından Türkiye`den alınmasını Vali Ahmet Altıparmak tepki gösterdi. Terörün Paris ve Londra`da da olduğuna dikkati çeken Vali Altıparmak, "Bilmeden düşünmeden bir ülkeyle ilgili olarak bir ilin geleceği ile ilgili olarak böyle bir karar almalarını hiç şık bulmadığımı düşünüyorum" dedi.
Vali Ahmet Altıparmak önümüzdeki Mart ayında Erzurum`da yapılması planlanan 2016 Dünya Gençler Curling Şampiyonası’nın, terör nedeniyle Türkiye’den alındığı iddiaları üzerine bir açıklama yaptı. Erzurum`da bugüne kadar büyük bir terör olayı yaşanmadığına işaret eden Vali Ahmet Altıparmak, şampiyonanın Türkiye’den alınmasının yanlış bir karar olduğunu belirtti. Vali Ahmet Altıparmak bu konuda şunları söyledi:
"Özellikle Suriye’deki çatışmalar dikkate alınarak karar verildiğini biliyoruz. Oysa Suriye ile Erzurum arasında 700 kilometrelik bir mesafe var. İlimizde 50- 60 ülkeden sporcunun katıldığı buz tırmanışı, karate, judo ve birçok dallarda uluslararası turnuvalar devam ediyor. Erzurum’da bugüne kadar böyle bir sıkıntı yaşanmış değil. Yaşanmaması noktasında her türlü tedbirler alınıyor. Bu terör olayları Paris`te de Londra`da da yaşanıyor. Bunu böyle değerlendirmek lazım. Bu çerçevede ilimizde bir terör vakası olmuş değil. Gelen sporcuların, gelen konuklarımızın bugüne kadar Erzurum’da bu olaylarla karşılaştıklarına yönelik hem bilgi yok, hem de kayıt yok. Uluslararası Curling Federasyonu, bu şartlar altında bu kararı alıyorsa, ben onları sadece kınarım. Yani bilmeden düşünmeden bir ülkeyle ilgili olarak bir ilin geleceği ile ilgili olarak böyle bir karar almalarını hiç şık bulmadığımı düşünüyorum. Federasyonun aldığı bu kararı tekrar gözden geçirmesini diliyorum."

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...