Sözcü Plus Giriş

Mehmet AKTARAN – İhsan YALÇIN İstanbul, (DHA) – ESENLER Tekstilkent TÜGVA Gençlik Külliyesi`nin temeli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ve TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bilal Erdoğan`ın da katıldığı törenle atıldı.
Esenler Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı`nın (TÜGVA) katkılarıyla yaptırılan Esenler Tekstilkent TÜGVA Gençlik Külliyesi`nin temel atma törenine, AK Parti İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve vatandaşlar da katıldı.
Kur`an-ı Kerim okunmasıyla başlayan temel atma töreninde konuşan Mehmet Özhaseki, gençliğin geleceğine yapılan yatırımların önemine dikkat çekerek, Bizim bu çabalarımız dışında hareket edenler de var. Ülkemizin Güneydoğu`sunda, kendilerine gönderdiğimiz bütçeleri teröristlere destek olarak kullanan belediyeler var. İş makinelerini hendek kazmak için kullananlar var. Bütçelerinin yüzde 90`ına kadarını personel giderlerine harcayanlar var. Yatırım bütçeleri yüzde 1, 3, en fazla yüzde 6. Onların niyeti bozuk ve onlara karşı alınacak tedbirlerimiz var. Biz arsızlarla, hırsızlarla, yolsuzlarla mücadele edeceğiz. Bu savaş sonuna kadar sürecek dedi.

ŞEHİTLERE ALLAH`TAN RAHMET DİLEDİ…

Bilal Erdoğan da, sözlerine, Ankara ve Diyarbakır`da şehit olanlara Allah`tan rahmet dileyerek başladı.
Terörü ve arkasındaki güçleri lanetleyen Bilal Erdoğan, Türkiye üzerinde oynanan oyunlar, bugün buradaki yapılan işin ne kadar önemli olduğunu bizlere hatırlatıyor. Burada inşa edilecek caminin kubbesi, tevhid anlayışının simgesi. O kubbenin haşmeti gibi, dimdik ve hep birlikte ayakta durmanın simgesi. Bu topraklara sadece dün, bugün değil, yüzyıllardır saldırıyorlar. Bir olmayı, beraber olmayı başarabilirsek, ben inanıyorum ki, bu topraklardaki bu Müslüman millet, bu mücadeleden alnının akıyla çıkacaktır. Dünyaya yeniden barış ve huzur aşılayacaktır şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından, protokol, Esenler Müftüsü Halil Şekerci`nin duası eşliğinde Esenler Tekstilkent TÜGVA Gençlik Külliyesi`nin temelini attı.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ…

Bu arada, inşaat alanının çevresinde polisin aldığı güvenlik önlemi dikkat çekti. Külliye açılışına gelen davetliler, X-Ray cihazlarından geçirilip tek tek üstleri arandıktan sonra alana alındı.
DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more