Sözcü Plus Giriş

ELAZIĞ'da 75 yıllık eşi Mürşide Akgül'e bastonla vurarak yaraladığı için 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası alan ve cezaevine girdikten bir süre sonra rahatsızlandığı için tahliye edilen 95 yaşındaki Mehmet Akgül, evinde hayatını kaybetti.
Elazığ'da 21 Şubat 2014 tarihinde, 75 yıllık eşi 93 yaşındaki Murşide Akgül'e bastonla vurarak yaralanmasına yol açan Mehmet Akgül hakkında, eşi şikayetçi olmamasına rağmen basit yaralamadan kamu davası açıldı. Yargılandığı Elazığ 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına mahkum olan Akgül, geçen Ocak ayında tutuklanarak Elazığ E Tipi Cezaevi'ne konuldu.
Yakınları ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu'ndan, başvurarak Akgül için af istedi. Akgül, 2 ay yattığı Elazığ E Tipi Kapalı Cezaevi'nde rahatsızlanıp kaldırıldığı hastanede rapor alınca, şartlı tahliye edildi. Elazığ'daki evinde bir süre önce tekrar rahatsızlanan ve yakınları tarafından hastanede tedavisi yapıldıktan sonra eve getirilen Mehmet Akgül, önceki gün yaşamını yitirdi. Mehmet Akgül, yakınları tarafından Holpenk Köyü'nde toprağa verildi.
Mehmet Akgül'ün 5 çocuk, 24 torun sahibi olduğu, bastonla vurarak yaraladığı eşi Mürşide Akgül'ün ise olaydan 3 ay sonra vefat ettiği belirtildi.

DHA