Eşinin çıplak fotoğraflarını gösteren arkadaşını öldürdü

Adana'nın Ceyhan İlçesi`nde 1 aydır kayıp olan 18 yaşındaki Ali Yiğit`in arkadaşı Hasan Hasan Çelik tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Eşinin çıplak fotoğraflarını gösteren arkadaşını öldürdü

Hasan Çelik, Ali Yiğit’i eşinin çıplak fotoğraflarını herkese gösterdiği için öldürdüğünü söyledi.  2 arkadaşıyla birlikte gözaltına alınan Çelik`in sorgusunda Ali Yiğit`i eşinin çıplak larını mahallede herkese gösterdiği için öldürdüğünü söylerken, gencin sahilde çürümüş cesedi bulundu.

Foto: DHA

Ceyhan İlçesi`nin Belediyeevleri Mahallesi`ne oturan Ali Yiğit`i 3 Ocak Pazar günü arkadaşları Hasan Çelik (24) ve Abdurrahman Özdemir (23) telefonla aradı. İddiaya göre saat 16.00 sıralarında babası Mehmet Yiğit`e “Ben dayıma fıstık götüreceğim. Arkadaşlarım beni götürecek” diyerek evden ayrılan Ali, bir daha dönmedi.
2012`de karıştığı bir kavgada silahla sol ayağından vurulup bacağı kesildiği için engelli kalan Ali Yiğit`in ailesi, Çelik ve Özdemir`e oğullarının eve gelmediğini söylemesi üzerine “Dayısına gitti geldi. Daha sonra biz Ali`yi sokağın başında bıraktık” cevabını aldı. Dayısına gidip fıstığı verdiği belirlenen genci tüm arama çalışmalarına rağmen bulamayan aile, polisten yardım istedi.

ÖZEL EKİP KURULDU

Ali Yiğit`i bulmak için çalışma başlatan polis, gencin en son birlikte Hasan Çelik, Abdurrahman Özdemir ve Doğan İrenç (26) ile görüldüğünü belirledi. Polisinin ifadesine başvurduğu 3 kişi, Yiğit`i evin sokağının başında bıraktıklarını ve ondan sonra bir daha da görmediklerini söyledi. Daha sonra özel bir ekip kuruldu. Cumhuriyet Savcısı ile koordineli bir çalışma yürüten ekip, Ali Yiğit`in Hasan Ç. tarafından kiralanan bir otomobille evden ayrıldığı bilgisine ulaştı. Aracın GPS verilerini incelemeye alan polis, otomobilin 3 Ocak`ta Yumurtalık İlçesi`nin sahilinde uzun süre beklediğini saptadı. Yiğit ile birlikte şüphelilerin telefon görüşmelerini de geriye doğru tarayan özel ekip, topladığı belge ve delillerin ardından Hasan Çelik, Doğan İrenç ve Abdurrahman Özdemir`i dün akşam saatlerinde gözaltına alındı.

EŞİMİN ÇIPLAK FOTOĞRAFINI GÖSTERİYORDU
Çapraz sorguya alınan şüpheliler suçlarını itiraf etti. Hasan Çelik`in sorgusunda Ali Yiğit ile tartıştığını daha sonra da pompalı tüfekle ateş ederek öldürdüğünü itiraf ettiği belirtildi. Çelik`in sorgusunda nikahsız birlikte yaşadığı Hatice K.`nın daha önce Ali Yiğit ile sevgili olduğunu belirterek, “Ali Yiğit mahallede eşimin çıplak larını göstererek daha önce birlikte olduklarını söylüyormuş. Bunu duyunca konuşmak için 2 arkadaşımla birlikte Ali`yi alıp sahile gittik. Burada neden öyle yaptığını sorunca bana da eşimin çıplak larını gösterip `Karın benim eski sevgilim` dedi. Ben de otomobilden pompalı tüfeği alarak Ali`ye ateş edip öldürdüm. Daha sonra da arkadaşlarla birlikte sahile gömdük” diye ifade verdiği öğrenildi.
Bunun üzerine sahilde yapılan aramada Ali Yiğit`in çürümüş cesedi bulundu. Yiğit`in cesedi, olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu`na gönderildi. Acı haberi alarak adli tıpa gelen baba Mehmet Yiğit ile ablası Şükran gözyaşı döktü. Hasan Çelik ve 2 arkadaşı, emniyetteki sorgularının ardından geniş güvenlik önlemleri altında Ceyhan Adliyesi`ne sevk edildi.
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...