Sözcü Plus Giriş

Eski sevgilisini, yeni sevgilisine öldürttü

Adana’nın Ceyhan ilçesinde Döndü A., kendisini rahatsız ettiğini ileri sürdüğü eski sevgilisini, yeni sevgilisi İlyas B.'ye pompalı tüfekle öldürttü.

Güncellenme: 21:00, 22/03/2016
Eski sevgilisini, yeni sevgilisine öldürttü

Mehmet SEBES/ADANA
Adana'nın Ceyhan ilçesinde Döndü A. (27), kendisini rahatsız ettiğini ileri sürdüğü eski sevgilisi TIR şoförü Uğur Dönmez'i (33) yeni sevgilisi İlyas B.(32) ile birlikte plan kurarak öldürdüğü ortaya çıktı. Cinayeti çözmek için kurulan özel ekip tarafından yakalanan Döndü A. tutuklanırken, aynı zamanda cezaevi firarisi olan sevgilisi İlyas B. ise her yerde aranıyor.

FOTO: SÖZCÜ

POMPALI TÜFEKLE ÖLDÜRÜLMÜŞ
Olay Ceyhan ilçesi D-400 karayolunda 17 Mart'ta meydana geldi. İddiaya göre Esentepe Mahallesi yakınlarında yol kenarında duran 80 GR 084 plakalı TIR’ın sürücüsünün hareketsiz bir şekilde yattığını gören vatandaşlar polisi aradı. Olay yerine gelen ekipler yaptıkları incelemede TIR şoförü Uğur Dönmez'in pompalı tüfekle öldürüldüğünü belirledi.

 

ÖZEL EKİP KURULDU
Uğur Dönmez cinayeti aydınlatmak için Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü özel ekip kurdu. Ekip önce cinayetin olduğu yerde güvenlik kamerası çalışması yaptı. Ekipler TIR'ın yanından geçen bir otomobilden şüphelendi. Yapılan titiz çalışma sonucunda otomobilin Adem G.'e (27) ait belirlendi. Polis tarafından gözaltına alınan Adem G. ifadesinde, Döndü A. ile birlikte İlyas B.'yi cinayetin işlendiği Esentepe Mahallesi'ne bıraktığını daha sonra geri döndüğünü söyledi.

İTİRAF ETTİ
Özel ekip hemen Döndü A. ile birlikte sevgilisi İlyas B.'yi yakalamak için harekete geçti. Ekipler Döndü A.'ı evinde yakalarken, cezaevi firarisi olduğu öğrenilen İlyas B. kaçtı. Cinayeti itiraf eden Döndü A'ın ifadesinde şunları söylediği öğrenildi:

 

“BİRLİKTE PLAN KURDUK”
“Uğur Dönmez ile birlikte bir süre birlikte yaşadıktan sonra ayrıldık. Daha sonra İlyas ile birlikte yaşamaya başladım. İlyas bir suçtan dolayı cezaevine girdi. İlyas benim Uğur ile tekrar görüştüğümü öğrenerek firar etti. Bana Uğur ile ilişkim olup olmadığını sordu. Kendisine rahatsız ettiğini söyledim. İkimiz plan kurduk. Uğur'u arayıp her zaman buluştuğumuz yere gelmesini söyledim. Buluşma sırasında İlyas pompalı tüfekle Uğur'u öldürdü. Daha sonra da bizi bekleyen Adem G'ün otomobiline binip kaçtık.” Adliyeye sevk edilen Döndü A. ile birlikte Adem G.tutuklanırken, İlyas B. polis tarafından her yerde aranıyor.