Sözcü Plus Giriş

Fatma Şahin’i zora sokan iftar mizanseni

Gaziantep'in çalışkanlığıyla dikkatleri üzerine çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in 'çat kapı' iftar ziyaretine gölge düşüren organizasyon...

Kubilay AYDIN
Güncellenme: 17:02, 22/06/2016
Fatma Şahin’i zora sokan iftar mizanseni

Bakanlığı döneminde çalışkanlığıyla bilinen ve AKP’nin sevilen isimlerinden olan Fatma Şahin’in Gaziantep Belediye Başkanı olduktan sonra da yaptığı çalışmalar vatandaşların beğenisini topluyor. Ancak Şahin’in dün akşam iftar ziyareti için ‘çat kapı’ gittiği evde hazırlanan ‘mizansen’ başkanı zor duruma düşürdü.

KAPIYI TRT KAMERAMANI AÇTI

Başkan Şahin iftar ziyaretinde ilk talihsizliği ‘çat kapı’ gittiği evin kapısını TRT kameramanın açmasıyla yaşadı. Ancak başına geleceklerden habersiz olan mağdur başkan, kapıdan içeri adımını attığı andan itibaren kendini dev bir ‘gösterinin’ içinde buldu.
trt-bakan

YEMEKLER GASTURDER’DEN

İftar vakti gittiği evin mutfağına girip, üzerine Gaziantep Gastronomi ve Turizm Derneği’nin (GASTURDER) önlüğünü giyen ve ‘fabrikasyon’ yemek tencereleriyle poz veren Şahin, hazırlanan yemekleri ‘hiç bir eşya’ bulunmayan (ocak bile yok) mutfakta ‘restoran tipi’ tabaklarla servis etti.

FOTO: DHA

FOTO: DHA

Çünkü mutfak, organizasyonu yapan şirket tarafından içeride rahat hareket edilebilmesi ve kameramanların rahat çalışabilmesi için boşaltılmıştı.

baskani-da-zora-soktular-2

FOTO: DHA

EŞYALARI TAMAMEN BOŞALTILMIŞ SALONUN ORTASINDA YER SOFRASI, ONUN ORTASINDA DA “RESTORAN TİPİ” PEÇETELİKLER…

Sofra, salonun ortasına uzunlamasına serilen bir örtü üzerine açılmış. Salondaki eşyaların akıbeti ise belli değil… Görüntülerde dikkat çeken ve üzerlerindeki GASTURDER önlükleri bulunan garsonlar tarafından hazırlandığı tahmin edilen sofraya tabaklar oldukça nizami yerleştirilmiş. Hatta sofranın ortasına doğru ‘restoran tipi peçetelik ve tuzluk-biberlik’ bile konulmuş.
fatma-sahin-iftar-1

BAŞKAN’IN DA HABERİ OLMAYABİLİR(!)

Hazırlıklar sırasında o kadar amatör davranılmış ki, yer sofrası için tamamen boşaltılan salonda Başkan Şahin’in nasıl oturacağı bile düşünülmemiş. Organizasyon yetersizliğinin mağduru olan başkana yer sofrası kurulacağı dahi haber verilmemiş olacak ki kıyafet tercihi pantolon yerine etek döpiyes olmuş. Şahin, yere otururken dizlerini örtmek zorunda kaldı.
baskani-da-zora-soktular

HER ŞEYE RAĞMEN…

Yaşanan bu organizasyon skandalına rağmen duruşunu bozmayan başkan Fatma Şahin, beraberindeki belediye görevlileri ile Özdemir ailesinin iftar sofrasına oturdu.

FOTO: DHA / Çorbalar büyük kazanlarla hazırlanmış

FOTO: DHA / Çorbalar büyük kazanlarla hazırlanmış

Aile bireyleri ve çocuklar ile sohbet ederek bekleyen Şahin, ezanın okunmasıyla birlikte sofradakilerle birlikte dua etti. Fatma Şahin daha sonra Özdemir ailesi fertleri ile birlikte yuvalama çorbası, güveç, pilav ve lahmacundan oluşan yemeklerden yedi.

Yayınlanma Tarihi:16:17,