Gelibolu- Lapseki feribotunda yangın

Lapseki-Gelibolu seferini yapan feribotta bulunan saman yüklü kamyonda yangın çıktı.

Gelibolu- Lapseki feribotunda yangın

Alevlerin diğer araçlara da sıçraması üzerine büyüyen yangına Çanakkale Boğazı’ndaki feribotun personeli ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait römorkörler müdahale edildi.

KIYI EMNİYETİNDEN YARDIM İSTENDİ


Çanakkale’de Gelibolu- Lapseki arasında sefer yapan feribottta, saman yüklü kamyon alev aldı. Feribot personeli çabalarının yetersiz kalması ve feribattaki iki araca da sıçrayan alevlere, Kıyı Emniyetine bağlı iki römorkörler müdahale etmeye başladı.

Alevlere feribot personeli müdahale etti. Ancak yangın, feribottaki iki araca daha sıçradı. Bunun üzerine Kıyı Emniyetinden yardım istendi. Kıyı Emniyetine bağlı 2 kurmarma römorkörü bölgeye hareket etti

FERİBOTTAKİ YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Çanakkale’de, Gelibolu- Lapseki arasında sefer yapan feribottta, saman yüklü kamyonun alev alması sonucu çıkan yangın söndürüldü. Yangında, saman yüklü kamyonun yanı sıra alevlerin sıçradığı 2 kamyonet, 1 TIR ve 1 otomobil zarar gördü, feribotta ise herhangi bir hasar oluşmadı.

SİGARA İZMARİTİ İDDİASI

Yangında maddi zarara uğrayan Koray Enes (34) yangının üst kattan saman dorsesi içerisine atılan sigara izmariti yüzünden çıktığını iddia etti. Zararının 75 ila 80 bin lira arasında olduğunu belirten Enes, “Şu atılan sigara izmaritinin bize maliyeti 80 bin lira oldu. Biz bu dorseyi alalı 6 ay oldu. Daha parasının yarısını ödeyemedik” dedi. Çanakkale Valisi Hamza Erkal olay yerinde incelemelerde bulundu. Can kaybı olmadığına değinen Erkal vatandaşlarımıza geçmiş olsun dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...