Sözcü Plus Giriş

FETÖ hainleri devleti körleştirdi mi?

15 Temmuz ihanetinin ardından terör saldırıları yeniden hortladı. FETÖ ile bağlantıları neredeyse kanıtlanan PKK ve IŞİD gibi terör örgütlerine, devletin içerisinde yuvalanan ve hâlâ temizlenemeyen FETÖ elemanları da eklenince Türkiye kanlı günleri yaşamaya başladı. Kentlerde patlayan bombalar, ateşlenen silahlar, hain örgütün devlet içerisindeki yapılaşmasının vehametini bir kez daha gözler önüne serdi.

Güncellenme: 10:31, 19/08/2016
FETÖ hainleri devleti körleştirdi mi?

FETÖ 15 Temmuz’da Türkiye’yi ele geçiremedi ama işbirlikçisi PKK dün Van, Elazığ ve Bitlis’te bombalar patlattı. İstanbul’da kentin göbeğinde ise suikast silahlarıyla mafya hesaplaşması yaşandı. Ülkenin dört bir yanından kanlı haberler ardı ardına geldi. Yaşananlar, “devlet içerisinde hâlâ temizlenemeyen FETÖ şebekesi tüm bunlara göz mü yumuyor?” sorusunu getirdi. İşte son 36 saatte Türkiye’de yaşanan bol soru işaretli ihanet gelişmeleri…

FOTO:DHA - Van'daki saldırıda 3 kişi şehit oldu 73 kişi yaralandı.

FOTO:DHA – Van’daki saldırıda 3 kişi şehit oldu 73 kişi yaralandı.

VAN’DA BOMBALI SALDIRI

PKK'lı hainler, önceki gece İpekyolu semtindeki polis merkezi ile polis lojmanlarının bulunduğu bölgede 1 ton bomba yüklü minibüsü patlattı… Ortalık savaş alanına döndü.
Kahpe saldırıda; polis memuru Hacı Ahmet Öztürk şehit olurken 1'i çocuk 2 sivil hayatını kaybetti. Merkezin etrafındaki beton bariyerler facianın büyümesini önledi.
Saldırının ardından bir de isyan ettiren bir bilgiye ulaşıldı. Van'da 2011 yılında yaşanan depremin ardından Emniyet Müdürlüğü binasının hasar görmesi sebebiyle, polis evinin 5 yıldır, İl Emniyet Müdürlüğü olarak kullanıldığı öğrenildi. Polis evi binasının güvenlik tedbiri için yeterli alana sahip olmadığı bilgisine ulaşıldı. Yeni Emniyet binası yapılamadığı için karakol, Emniyet Müdürlüğü, misafirhane ve lojmanların aynı kompleks içerisinde bulunduğu ortaya çıktı.

FOTO:DHA - Elazığ'daki hain saldırıda 8 ton bomba kullanıldığı ortaya çıktı.

FOTO:DHA – Elazığ’daki hain saldırıda 8 ton bomba kullanıldığı ortaya çıktı.

ELAZIĞ’DA 8 TON BOMBA!

Hainlerin saldırıları dün de sürdü. PKK'lılar, Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne 8 ton bomba yüklü minibüsle girmeye kalktı. Duvar ve korkuluklara sıkışan terörist bombayı patlattı.
saldırıda 3 polis memuru şehit oldu. 85 polis ile 60 sivil yaralandı. Başbakan, bakanları ve komutanları yanına alıp olay yerine gitti. “Ya istiklal, ya ölüm” açıklaması yaptı. Teröristlerin 8 ton bomba yüklü araçla kentin göbeğinde saldırı düzenlemesi istihbarat zafiyeti ve FETÖ ihanetini akıllara getirdi.

FOTO:DHA - Bitlis'teki saldırıda 5'i asker birisi korucu 6 güvenlik görevlisi şehit oldu.

FOTO:DHA – Bitlis’teki saldırıda 5’i asker birisi korucu 6 güvenlik görevlisi şehit oldu.

BİTLİS’TE MAYINLI TUZAK

Türkiye Van ve Elazığ’daki saldırıların şokunu yaşarken, hainler Hizan'da askerimize pusu kurdu. 1 köy korucusunu şehit etti, takviyeye giden Mehmetçiğe saldırı düzenledi.
PKK'lılar yola tuzakladıkları patlayıcıyı askeri aracın geçişi sırasında patlattı. Burada da  5 askerimiz şehit düştü. 4 askerimiz ise yaralandı. Mehmetçik bölgede hain avına çıktı.

İLGİLİ HABERDiyarbakır şehitleri memleketlerine uğurlandıDiyarbakır şehitleri memleketlerine uğurlandı

FOTO:İHA - Beşiktaş kanlı bir mafya hesaplaşmasına şahit oldu.

FOTO:İHA – Beşiktaş kanlı bir mafya hesaplaşmasına şahit oldu.

BEŞİKTAŞ’TA MAFYA HESAPLAŞMASI

PKK’nın bombalı saldırılarının şoku yaşanırken bir haber de İstanbul’dan geldi. Kimliği belirsiz şüpheliler, otelden çıkan lüks bir cipi çapraz ateşe tuttu. Araçtaki 3 kişi, otomatik silah ve tabancayla karşılık verdi. Çıkan çatışmada, lüks jipin sürücüsü ve saldırganların hedef aldığı Rövşan Caniyev ile şoförü yaralandı. Yaralı Rövşen Caniyev ve şoförü kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

FOTO:İHA - Saldırıda suikast silahlarının kullanıldığı ortaya çıktı.

FOTO:İHA – Saldırıda suikast silahlarının kullanıldığı ortaya çıktı.

Çatışmanın ardından mafya hesaplaşması çıktı. Öldürülen Caniyev’in dünyaca ünlü bir mafya lideri olduğu öğrenildi. Saldırının ise ‘piyasada’ bulunması oldukça zor olan suikast silahları ile gerçekleştirildiği ortaya çıktı.

Yayınlanma Tarihi:10:21,