Sözcü Plus Giriş

FETÖ İstanbul’u 4 eyalete ayırıp yönetimlerini de imamlara bırakmış

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ / PDY soruşturması kapsamında 18 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan bu kişilerin "Boğaziçi Eyaleti" adı verilen bölgedeki 5 ilçede örgütün imamlığını yaptığı iddia ediliyor. Örgütün diğer sözde eyaletlerinin isimleri ise şöyle: Anadolu Eyaleti, Suriçi Eyaleti, Surdışı Eyaleti...

Güncellenme: 14:23, 26/09/2016
FETÖ İstanbul’u 4 eyalete ayırıp yönetimlerini de imamlara bırakmış

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nca yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ / PDY Terör Örgütünün Boğaziçi Eyalet Sorumlusu oldukları iddia edilen şüphelilere operasyon düzenlendi. 11 farklı ilde gözaltına alınan şüphelilerin ev ve iş yerlerinde arama gerçekleştirildi, bazı dökümanlara el konuldu.

SUÇLAMA TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ OLMAK

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonda gözaltına alınan şüphelilerin FETÖ’nün Boğaziçi Eyalet Bölgesi olarak belirlediği Sarıyer, Beşiktaş, Beyoğlu, Şişli ve Kağıthane ilçelerinin sorumlu eyalet imamları oldukları iddia ediliyor. Şüpheliler hakkında “Terör örgütü FETÖ / PDY üyesi olmak ” suçundan işlem yapıldığı öğrenildi.

İSTANBUL’U 4 EYALETE AYIRMIŞLAR

Örgütün İstanbul yapılanmasını Anadolu Eyaleti, Suriçi Eyaleti, Surdışı Eyaleti ve Boğaziçi Eyaleti şeklinde 4’e ayırdığı tespit edildi. Boğaziçi Eyaleti’ne ise Sarıyer, Beşiktaş, Beyoğlu, Şişli ve Kağıthane şeklinde 5 ilçeye ayırdıkları tespit edildi. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilecek.

DHA