Sözcü Plus Giriş

Fikri Işık: Bu muhalefet varken 41`inci bütçeyi de inşallah yapacağız

Fikri Işık: Bu muhalefet varken 41`inci bütçeyi de inşallah yapacağız

Güncellenme: 16:11, 27/02/2016
Fikri Işık: Bu muhalefet varken 41`inci bütçeyi de inşallah yapacağız

İdris TİFTİKÇİ-Cemal KÖYÜK İSTANBUL, (DHA) BİLİM, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) tarafından düzenlenen "Ar-Ge Reform Paketi" konulu toplantısına katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan Fikri Işık, eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan`ın ölümünün 5. yıldönümü nedeniyle Allah`tan rahmet dileyerek, "Erbakan hocamız, bilgi ve birikimiyle, siyasi duruşuyla, öncü bir dava adamı kimliğiyle Türk siyasetinde unutulmaz izler bıraktı" ifadesini kullandı.
Bakan Işık, "Erbakan hocamız, milli bir sanayinin, üretimin, yerli teknolojiler geliştirmenin ne kadar kritik olduğunu zihinlere kazıyan ilk isimlerden biri oldu. Bugün maalesef vefatının ardından sağlığında Erbakan Hocanın fikirleriyle değil de takkesiyle, tesbihiyle, takunyasıyla seccadesiyle uğraşan insanların bile bu hakkı teslim ediyor olması kayda değerdir. Onun her türlü statükoya karşı milletin safında giriştiği mücadele, bugün bize örnek teşkil etmeye deva ediyor" dedi.

MÜSİAD`IN EKONOMİDEKİ VE DEMOKRATİKLEŞMEDEKİ ROLÜ
Konuşmasında 28 Şubat 1997 döneminin yarın yıldönümü olduğunu anımsatan Fikri Işık, MÜSİAD`ın o dönemdeki rolünü anlattı. Işık, "MÜSİAD, sadece ekonominin kahramanlarından biri olmadığını aynı zamanda demokratikleşme sürecinin de en önemli aktörlerinden birisidir. `Bin yıl sürecek` denilen o meşum günlerin karanlığı, 3 Kasım 2002`den itibaren yerini umuda, başarıya ve aydınlığa bıraktı. Türkiye o tarihten itibaren demokrasi çıtasını sürekli yükseltti, sosyal ve ekonomik yapısını sürekli güçlendirdi" dedi.

DEMOKRASİ TARİHİMİZİN EN ÖNEMLİ BAŞARISINI MİLLETÇE GERÇEKLEŞTİRMİŞ OLACAĞIZ"
Fikri Işık, yeni anayasa çalışmaları içinde, "İnşallah, yeni anayasayı da hayata geçirdiğimizde demokrasi tarihimizin en önemli başarısını da milletçe gerçekleştirmiş olacağız. Bugün her ne kadar muhalefet partileri, bu süreçten yan çizmek için ipe un sermeye çalışsalar da, milletimiz, sivil ve demokratik bir anayasayı muhakkak yapacaktır" ifadelerini kullandı.

2016 BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ
Fikri Işık, TBMM Genel Kurulu`nda dün görüşülmesine başlanılan 2016 bütçesine değinerek bütçenin tüm ekonomik ve sosyal taraflar için hayırlı olması temennisinde bulundu. Ak Parti iktidarlarının 14`üncü bütçeyi hazırlamasının heyecanını ve gururunu yaşadıklarını belirten Bakan Işık şöyle devam etti:
DHA