Firari asker köye indi, 150 komando ile operasyon başladı

Muğla’nın Ula ilçesi Şirinköy Mahallesi’nde bir evin yakınında kaçak darbeci asker olduğu iddia edilen şahıs için 150 komando ile operasyon başlatıldı.

Firari asker köye indi, 150 komando ile operasyon başladı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele silahlı saldırı düzenleyen darbecilerden halen firarda olan 11 askerin yakalanması için yürütülen çalışmalarda flaş bir gelişme yaşandı.

 

Ula ilçesi Şirinköy Mahallesi'nde darbeci askerlerden biri olduğu düşünülen bir şahsın evlerin arasında görülmesi üzerine vatandaşlar durumu jandarmaya bildirdi. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatılırken, yaklaşık 150 komando asker bölgeye sevk edildi. Aynı zamanda operasyona havadan da helikopterler destek veriyor. Kaçak 11 darbeci askerilerin ormanda toplu olarak hareket ettikleri düşünülürken, evlerin arasında görüldüğü tahmin edilen darbeci askerin yiyecek bulmak için gelmiş olabileceği belirtildi.

kaçak

Darbeci askerleri yakalamak için görevlendiren ekip ormanlık alanda sürekli darbeci asker Yüzbaşı Ergin Şahin'in ismini kullanarak “Teslim ol, sana bir zarar vermeyeceğiz, Türk adaletine teslim ol” anonsu dikkat çekti.

Operasyon sırasında ormanlık alanda ayağından yaralanan bir asker de hastaneye kaldırıldı. Bölgede operasyon genişletilerek devam ediyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...