Sözcü Plus Giriş

Gaziantep’e roket düştü! TSK misliyle karşılık verdi

Gaziantep'in Suriye sınırındaki ilçesi olan Karkamış'a IŞİD'in kontrolündeki Cerablus bölgesinden atılan bir roketin düşmesi sonrası Türk Silahlı Kuvveleri (TSK) misliyle karşılık verdi.

Güncellenme: 22:42, 20/08/2016
Gaziantep’e roket düştü! TSK misliyle karşılık verdi

Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde Suriye’nin Cerablus kentinden atılan bir roketin sınırdaki boş araziye düşmesi sonrası hudut karakollarından terör örgütü IŞİD’e ait mevziler top ve obüs atışlarıyla vuruldu.

İLGİLİ HABERKilis'e yine roket düştü!Kilis’e yine roket düştü!

Öte yandan geçtiğimiz günlerde ABD destekli ve YPG öncülüğündeki Suriye Demokratik Kuvvetleri’nin (QSD) Menbiç’i IŞİD çetelerinden temizlemesi sonrası sıkışan örgüt mensuplarının Cerablus’a toplandığı söylentisi üzerine, sınırda herhangi bir geçiş ya da saldırı ihtimali üzerine sınır birliklerinin teyakkuz halinde olduğu görüldü.

 

İLGİLİ HABERSavaş uçakları Irak'taki PKK yuvalarını vurduSavaş uçakları Irak’taki PKK yuvalarını vurdu

 

ÖZEL GÜVENLİK BÖLGESİ İLAN EDİLDİ

Gaziantep’in Suriye sınırındaki ilçesi Karkamış’a IŞİD’in kontrolündeki Cerablus bölgesinden atılan bir roketin düşmesi sonrası bölge, 15 gün süreyle geçici olarak özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Gaziantep Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, “Suriye sınırında güvenlik durumunu desteklemek ve ayrıca vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini olası tehdit ve tehlikelerden bertaraf etmek üzere; 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince; Beşkılıç- Türkyurdu arasında kalan hududun geri Bölgesinde, 20 Ağustos 2016 günü saat 17.00’den başlayıp, 3 Eylül 2016 günü saat 17.00’de bitecek şekilde (15) gün süre ile Valiliğimizce Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilmesine karar verilmiştir. Buna göre 20 Ağustos 2016-3 Eylül 2016 tarihleri arasında Özel Güvenlik Bölgesi İlan edilen yerlerde her türlü araç ve insan giriş-çıkışının kontrolü, gerektiğinde yasaklanması ve gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce yapılacaktır” denildi.  İHA

Yayınlanma Tarihi:21:59,