Gaziantep'te PKK operasyonu: 15 gözaltı

Gaziantep'te PKK operasyonu: 15 gözaltı

Gaziantep'te PKK operasyonu: 15 gözaltı

GAZİANTEP'te, polisin PKK terör örgütüne yönelik düzenlediği operasyonda aralarında DBP İl Eş Başkanı Demet P., memur, öğretmen ve öğrencilerin de aralarında bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı.
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri terör örgütü PKK'nın talimatları doğrultusunda eylem yapıp, sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı ve kamu kurumlarına hakaret edip, suçlamalar yönelten kişilere yönelik çalışma başlattı. Yapılan araştırmada kentteki kamu kurumları ile özel kurumlarda memur, öğretmen olarak görev yapan kişiler ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu kişilerin PKK'nın stratejisine uygun olarak 'öz yönetim' ve 'öz savunma' adıyla yapılan silahlı, bombalı, barikatlara destek veren 20 şüpheliyi saptayan polis, savcılık kararıyla bu kişilerin adreslerine eş zamanlı operasyon yaptı.
Yapılan operasyonlarda aralarında DBP İl Eş Başkanı Demet P.'nin de bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı. 5 kişiye ulaşılamayan operasyonda gözaltına alınan şüphelilerin evlerinde yapılan aramada; 2 ruhsatsız av tüfeği, 44 av tüfeği fişeği, 1 bilye atar tabanca, 25 kurusıkı tabanca fişeği, çok sayıda PKK terör örgütü içerikli kitap, dergi, , bez parçaları örgütsel dokümanlar ile laptop bilgisayar, harici harddisk, flash bellek, hafıza kartı, cep telefonu ve sim karta da el konuldu.
Gözaltına alınan ve sorgulaması süren şüpheliler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecek.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...