Geçici korucu şehit oldu

Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlerin hain saldırısında şehit olan geçici köy korucusu Murat Sevim için Genelkurmay'dan açıklama yapıldı.

Geçici korucu şehit oldu

Genelkurmay, çocuklarının önünde teröristlerce düzenlenen hain saldırıda ağır yaralanan geçici köy korucusu Murat Sevim'in tedavi gördüğü hastanede şehit olduğunu bildirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “30 Ocak 2016 tarihinde Şırnak ili merkez ilçesinde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce evinde, çocuklarının gözünün önünde haince, kahpece ve alçakça yapılan saldırı sonucu kahraman geçici köy korucumuz Murat Sevim ağır yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 17.00'da şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...