Sözcü Plus Giriş

Genç anne sanki öleceğini hissetti

25 yaşındaki genç anne Erbil Teker, öleceğini hissetmiş gibi çocuklarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi. Küçücük çocuklarıyla geride kalan eşi Şerif Teker ise bölgedeki maden ocaklarının artmasıyla kanser vakalarının da arttığını iddia ederken "Başka ocaklar sönmeden yetkililerin bu hastalığa sebebiyet veren nedenleri ortadan kaldırmalarını istiyoruz” dedi.

Güncellenme: 16:32, 23/09/2016
Genç anne sanki öleceğini hissetti

Kanser hastası Erbil Teker, bir gün hastanedeyken üç çocuğu ile hatıra fotoğrafı çektirmek istedi. Kısa bir süre sonra da hayatını kaybeden Erbil Teker’in sanki öleceğini hissetmiş gibi çektirmek istediği bu fotoğraf, ondan kalan en acı hatıra oldu. Eşi Şerif Teker ise en büyüğü 5 yaşında olan üç çocuğunu annesiz büyütmek zorunda kalacak.

Aydın'ın Karpuzlu İlçesi'ne bağlı Tekeler Mahallesi'nde yaşayan 25 yaşındaki Erbil Teker, öleceği içine doğmuş gibi ölmeden önce çocukları ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Kısa bir süre sonra hayatını kaybeden genç annenin ölümü köyü yasa boğarken annelerinin en büyüğü 5 en küçüğü 17 aylık üç çocuğu ile çektirdiği hatıra fotoğrafı en acı anı oldu. Henüz dünyadan haberi olmayan 3 çocuğunu doyamadan hayatını kaybeden 25 yaşındaki Erbil Teker gözyaşları arasında topağa verildi.

aydin-2

“SANKİ BİLİYORDU”

Genç yaşta eşini kaybeden Şerif Teker ise son zamanlarda bölgelerinde kanser vakalarının arttığını belirterek “Eskiden bu hastalığı bilmezdik. Artık genç yaşta insanlarımız kanser nedeniyle ölmeye başladı. Ben 3 çocuğumla birlikte yalnız kaldım. Başka ocaklar sönmeden yetkililerin bu hastalığa sebebiyet veren nedenleri ortadan kaldırmalarını istiyoruz” dedi.

Edinilen bilgiye göre; Karpuzlu Tekeler Mahallesi'nde yaşayan Erbil Teker yaklaşık 6 yıl önce Şerif Teker ile evlendi. Evliliklerinden 5 yıl önce Esma, 3 yıl önce Esra ve 17 ay önce de Yiğit Efe isminde 3 çocukları olan Teker Ailesi mutlu bir hayat sürerken, Yiğit Efe henüz 1 aylıkken rahatsızlanan anne Erbil Teker'e kanser teşhisi konuldu. Yaklaşık 15-16 ay önce ilik kanseri olduğu öğrenen genç anne körpe kuzularından başında kalabilmek için 16 ay boyunca hastanelerde derdine derman aradı. Her geçen gün durumu kötüye giden Anne Erbil Teker, hayatının sonlarına geldiğini fark edince fırsat bulduğu her anı çocukları ile geçirmeye çalıştı. Hastane koridorunda durumunun iyice kötüleştiğini fark eden Erbil Teker sanki her şeyi biliyormuşçasına çocuklarını kucağına alıp hatıra fotoğrafı çektirdi. Genç kadının ölümünden kısa bir süre önce çocukları ile çektirdiği fotoğraf ise kendisinden geriye kalan en acı hatıra oldu.

aydin-4

ARTAN MADEN OCAKLARI…

Son zamanlarda herkesin korkulu rüyası haline gelen kanser vakalarında ciddi oranda artış olduğunu belirten Erbil Teker'in eşi Şerif Teker, “Eskiden bizim çevremizde kanser diye bir şey bilmezdik. Bölgemizde artan maden ocakları ve kimyasal tarımın yaygınlaşması ile birlikte kanser vakalarında ciddi artış oldu. Yaklaşık 17 ay önce çocuğumuz oldu. Bir anda ortaya çıkan kanser hastalığı nedeniyle eşimi kaybettim, dünyam karardı. Benim ocağım söndü, başka ocaklar sönmesin. Biz bu maden ocaklarının tarımda çok fazla kullanılan kimyasallar nedeniyle bu ölüm olaylarının olduğunu düşünüyoruz. Ne olur yetkililer sağlığa olumsuz eylemlere müsaade etmesin” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:16:29,